Як чистити замшу?

Як чистити замшу? Корисні поради

Замша – це відмінний матеріал, з якого створюється високоякісне взуття, одяг, сумки та багато іншого. Виглядають такі вироби дуже стильно, відповідно привертають увагу до своїх власників. Єдиний мінус такого матеріалу – це необхідна делікатність у догляді. Саме тому часто виникає питання про те, як чистити замшу в домашніх умовах, щоб не пошкодити матеріал і зберегти його первинний зовнішній вигляд.

Отже, ви стали щасливим власником речі із замші. Насамперед необхідно визначити натуральність вашого виробу. Справа в тому, що штучна замша поступається за міцністю з натуральною, тому що виконана (переважно) із синтетики.

Особливості чищення замші

Будь-яка замша не переносить вологу. Через свою фактуру дрібного ворсу, матеріал може вбирати вологу, через що сильно набухає. Після висихання замша стає жорсткою та втрачає свій первісний вигляд. Саме тому варто використовувати сухий тип чищення. Після покупки замшеву річ необхідно обробляти водовідштовхувальним спреєм, який допоможе уникнути надлишку вологи і, відповідно, спростить процес чищення.

У взуттєвих магазинах можна придбати спеціальні засоби для чищення, але їхня вартість досить висока, тому варто придивитися до «домашніх способів» очищення замші. Наприклад, потертості можна легко видалити парою. Для цього достатньо потримати виріб кілька хвилин над носиком чайника, що кипить, після чого можна розрівняти ворс.

Способи чищення замші в домашніх умовах

Основна проблема замшевого взуття – потертість. Саме тому питання про те, як чистити взуття із замші, може завести в глухий кут. Тут слід звернути увагу на два аспекти – підтримання чистоти ворсу та її рівність. Для цього посипайте поверхню крохмалем, а потім прайте його щіточкою з жорстким ворсом. Повторювати процедуру необхідно до того моменту, поки крохмаль, що змітається, не буде абсолютно білим.

Питання, як чистити світлу замшу, виникає, мабуть, найчастіше, оскільки світлі вироби вимагають особливого догляду. Для такого випадку використовується розчин на основі перекису водню і нашатирного спирту, яким потрібно протерти пляму, що утворилася. Після цього виріб ще раз протерти чистою водою, а потім висушити м’якою тканиною.

Якщо ви придбали ненатуральний виріб, це не означає, що його не доведеться доглядати. На щастя, труднощів про те, як чистити штучну замшу, зазвичай не виникає. Краще уникати прання в машинці-автомат, а зайнятися ручним пранням у теплій воді з додаванням невеликої кількості прального порошку для делікатного прання.

Оцініть статтю