Як боротись з врослим волоссям після епіляції?

Як боротись з врослим волоссям після епіляції? Краса

Проблема врослих у шкіру волосків після бриття, шугарингу, електродепилятора чи іншого методу видалення волосся турбує багатьох жінок, та й чоловіки з цією проблемою стикаються. Вони, по-перше з естетичної точки зору некрасиво виглядають на тілі, являють собою горбики, прищики, чорні цяточки. По-друге, можуть призвести до запального процесу на шкірі, нагноєння.

Яку небезпеку можуть становити врослі волосини?

Здавалося б, що це не є великою проблемою. Але з часом врослих волосин стає дедалі більше. З ними фактично можна справитись самостійно: видалити стерильною голкою, чи витиснути пальцями, обробивши місце врослого волоска, слід швидко зникає. Але є випадки, коли вросле волосся стає причиною серйозних проблем. Волоски можуть врости глибоко в шкіру, спричинити нагноєння, запалення шкіри. Самостійно з такою проблемою не справитись, приходиться звертатись до дерматолога. Після таких випадків на шкірі залишаються сліди: рубці або плями.

Чому деякі волосини вростають у шкіру? Який метод епіляції найкращий?

Видалення небажаного волосся на тілі може стати причиною появи врослого волосся, особливо якщо процедура проводиться неправильно, або вона не підходить для типу шкіри. Під час епіляції волосся видаляються з проблемної зони, але в шкірі залишаються волосяні цибулини. Волосся, яке відростає після воску, шугарингу, лазерної епіляції є доволі слабким та тонким. Воно не має змоги «прорости» зі шкіри , загинається і залишається в середині. В подальшому, ці волоски можуть проростати під шкірою, утворюючи гнійні шишки.

Що ж виходить, не потрібно робити епіляцію?

Звісно, що ходити з небажаним волоссям на тілі, особливо влітку, ніхто не буде. Якщо Ви робите епіляцію у косметологічному салоні, то варто обрати хорошого майстра. Якщо вдома – то попробуйте змінити метод: з електричного епілятора на бритву, з воску – на шугаринг. Потрібно знати також під яким кутом і в якому напрямку відривати, наприклад віск, щоб волосся не заламувалось і шкіра не подразнювалась.

Також потрібно знати, що за шкірою до епіляції і після неї треба доглядати. Для пом’якшення волосся і розширення пор шкіри перед епіляцією потрібно використовувати спеціальні засоби.

Методи лікування врослих волосків, або як їх назавжди позбутись?

Завжди в кожній окремій проблемі потрібно знайти причину і усунути її. В нашому випадку потрібно визначити причину, яка призводить до вростання волосся: неправильна епіляція, непідходящий метод, суха шкіра, яка потребує пілінгу та зволоження.

Найпоширенішою причиною появи врослого волосся у жінок є неправильна епіляція. Під час видалення волосся може бути пошкоджений фолікул, який може змінити напрям росту волоска. Якщо таке відбувається, то деякі волоски починають рости в неправильному напрямку – під шкіру. Щоб уникнути цього, потрібно висмикувати волоски в напрямку їх росту. Приміром, під час воскової епіляції волосся видаляють проти росту волосся, але під певним кутом. Якщо це робить майстер, йому легше визначити правильний кут. Коли жінка робить епіляцію самостійно, то кут дещо змінюється.

Під час шугарингу, цукрову пасту наносять проти росту волосся, а видалення відбувається навпаки – за його ростом. Через це вважають, що шугаринг – процедура для людей, які страждають від постійного вростання волосся після його епіляції. Хоча в деяких людей просто такий тип шкіри, спадкова схильність до вростання волосся.

Іноді спеціалісти рекомендують не робити часто епіляції, особливо взимку, щоб дати волоссю можливість відрости, а шкірі заспокоїтись. Або 2-3 рази скористатися звичайною бритвою, або кремом для епіляції, а потім знову спробувати віск, чи електричний епілятор.

Народні засоби проти вростання волосся

  1. Для боротьби з вросшими волоссям використовуються різні засоби і методи. Щоб волосся не вростало, потрібно регулярно (раз на тиждень) робити скраб для тіла, масажувати ноги жорсткою губкою під час приймання душу чи ванни.
  2. Також перед епіляцією бажано добре розширити пори, та пом’якшити волосся, прийнявши гарячу ванну перед видаленням волосся. Після епіляції продезінфікувати шкіру спиртом від попадання туди бруду та інфекції, яка може призвести до запалення волосяної цибулини.
  3. Для боротьби з врослими волосками краще використовувати домашні скраби. Ефективний скраб з кавової гущі. Для його приготування потрібно взяти мелену каву (можна використовувати осад після випитої філіжанки кави), додати столову ложку оливкової олії, меду і масажними рухами розтирати по тілу. Такий скраб добре тонізує і підтягує шкіру, позитивно впливає на проблемні зони, і навіть, здатний, при регулярному використанні, зменшувати прояви целюліту. Це засіб проти врослого волосся слід застосовувати два рази на тиждень.
  4. Для заспокоєння шкіри після епіляції, її тонізації, пом’якшення, можна відварити ромашку та череду і промивати ноги чи робити компреси з відвару у потрібних ділянках після епіляції.
  5. Спиртовий розчин саліцилової кислоти допомагає боротись з врослими волсками. Ватний тампон потрібно змочити у розчині і прикласти до проблемних місць. Через кілька днів почервоніння зійде, а волосок легко вивільнити на поверхню.
  6. Шкіру регулярно потрібно зволожувати. Для цього можна використовувати різні креми і лосьйони.При вростання волосся не рекомендується використовувати для зволоження тіла олійки або жирні креми, які можуть забивати пори.
Оцініть статтю