Як боротись із мішками під очима зранку?

Як боротись із мішками під очима зранку? Краса

Буває, що проснувшись зранку, Ви дивитесь в дзеркало і помічаєте незначну припухлість повік, або навіть дуже помітну. Складається враження, що вночі бджоли прилетіли і вжалили в кожне око. Проте, якщо це трапляється кожного ранку, то неодмінно з цим потрібно щось робити. Найперше – потрібно виявити причину набряків повік.

Причини появи набряків під очима

 1. Шкіра навколо очей дуже чутлива і тонка та суха, там немає сальних залоз. З віком, коли всі процеси сповільнюються, погане кровопостачання, обмін речовин, неправильний спосіб життя призводять до застою лімфи і до появи набряку повік і не тільки.
 2. Спричиняють появу так званих мішків під і над очима, проблеми у роботі нирок, сечовивідних шляхів, тощо. Але це компетенція лікаря підтвердити чи спростувати цю причину індивідуально для кожного.
 3. Накопичення зайвої рідини в організмі. Відомо, що сіль, гостра їжа, алкогольні напої здатні затримувати воду в організмі. Окрім того, не потрібно пити багато рідини уже за 2 години до сну. Після довгого і багатого застілля поява на ранок припухлості навколо очей буде гарантована.
 4. Звісно перевтома, недосипання, або навпаки – тривалий сон, нервові ситуації, стреси та сльози відбиваються на нашому зовнішньому вигляді – на обличчі особливо.
 5. Неправильний догляд за шкірою повік. Використання неякісної декоративної чи лікувальної косметики, засобів, у яких закінчився термін дії, залишки косметики на очах вночі здатні подразнювати шкіру навколо очей, і призводити до її набрякання.
 6. Навантаження на очі. Тривала робота за комп’ютером, тривалий перегляд телевізора, читання, в’язання, вишивання, тощо при поганому освітленні, призводять до постійного напруження м’язів очей, їх перевтоми і порушення кровопостачання верхньої і нижньої повіки.
 7. Положення голови під час сну та алергія на наповнювач подушки. Неправильно обрана подушка, алергія на пір’я, або інший компонент постелі теж можуть стати причиною набряків під очима.
 8. Ультрафіолетове випромінювання. Літня спека і надмірне перебування під прямими сонячними променями без захисних окулярів та крему може викликати набряки повік.

Окрім вище описаних причин після медичного дослідження можна діагностувати і інші захворювання чи чинники, симптомами яких є набряки під і над очима.

Проте, зранку потрібно вміти прибрати набряки в області очей. Як це зробити, читайте дальше.

Маски та компреси для зняття набряків під очима в домашніх умовах

Заваріть чай з ромашки і помістіть його у формочки для льоду, поставте в морозилку. Зранку, коли Ви проснулись з набряками, витягніть кубик льоду ромашки і промасажуйте ним шкіру під очима. Ромашка заспокоює, а холодний кубик тонізує шкіру. Це найперший ефективний засіб.

Можна запарити ромашку з квітами волошки. Коли відвар охолоне, змочити ним ватний диск і прикласти до очей на 5-10 хв. Набряки мають зійти.

Медовий компрес: чайну ложку меду потрібно перемішати з трьома краплями ефірного масла петрушки, і розчинити суміш у 200 г теплої води. Змочити ватний диск в отриманому розчині і прикласти до повік на 10-15 хв.

Для усунення набряків можна використовувати спеціальні гелеві маски, які продаються в косметичних магазинах або в аптеках. Такі маски потрібно зберігати у холодильнику.

Якщо зі здоров’ям все в порядку, то постарайтесь мінімізувати зовнішні чинники появи мішків під очима:

 • Не вживайте багато гострої, соленої їжі, газованих напоїв, алкоголю.
 • 2/3 добової норми рідини Вашого організму випивайте у першій половині дня і не пийте рідини перед сном.
 • Давайте очам відпочинок серед робочого дня;
 • Користуйтесь якісною косметикою, а на ніч очищайте шкіру обличчя та навколо очей.
 • Уникайте напружень та стресів перед сном. Усі важливі справи краще вирішувати на «свіжу» голову зранку, а ввечері розслабляйтесь.
Оцініть статтю