Вбудована побутова техніка – поради по вибору

Вбудована побутова техніка Корисні поради

Сучасна вбудована побутова техніка відповідає одразу декільком критеріям якості найважливіших елементів «кухонного гарнітуру». Функціональність, відмінна робота, естетика і, головне (особливо для малогабаритних квартир) – ергономічність.

З технікою, що вбудовується, ви не тільки економите дорогоцінний і корисний простір, але і приховуєте побутові прилади, залишаючи видимими лише робочі поверхні і панелі. І додатковий бонус, який гарантується якісною установкою, це відсутність щілин і зазорів, де накопичуються пил і жир, а значить – і шкідливі мікроорганізми.

Основні переваги вбудованої техніки для кухні:

  • зручність використання і догляду;
  • економія простору;
  • можливість створення більш стильною і затишної кухні, дорогого інтер’єру.

Всю вбудовану побутову техніку можна розділити на три класи: економічний, стандартний і елітний (преміум).

Економічна вбудована побутова техніка

Економічний варіант вбудованої побутової техніки об’єднує в собі два елементи кухонного функціоналу: духовку і варильну панель. І для газової, і для електричної плити існує три варіанти варильної поверхні: емаль, склокераміка або нержавіюча сталь. У кожного з цих матеріалів є свої переваги і певні недоліки.

Емаль – це найекономічніший варіант. Вона досить міцна, проте чистка емалевої варильної поверхні вважається порівняно важким завданням. Куди легше відмити нержавіючу сталь, яка виглядає дуже ефектно, проте на ній залишаються множинні відбитки пальців, які істотно знижують параметр естетичності.

Склокерамічні варильні панелі найбільш дорогі, але і найбільш зручні в експлуатації. Пригорання до них виключено, в переважній більшості варіантів є зручне сенсорне керування і індикатори залишкового тепла. У дорогих моделях є конфорка, що нагрівається за кілька секунд, можливість регулювання діаметрів інших конфорок під використовуваний посуд і функція автоматики закипання з автоматичним відключенням конфорок.

Переважна кількість варильних панелей оснащується електропідпалюванням, а також системою газконтроль. Число конфорок на панелі може бути від двох до п’яти.

У вдосконалених моделях газових духовок є електрогриль і навіть електровертел. Крім того, вони мають функцію розморожування продуктів, а їхні панелі управління часто оснащені годинником, таймером і дисплеєм, що відображає обраний режим роботи.

У порівнянні з технікою «минулого століття», сучасні духові шафи мають високий ступінь безпеки: товсте подвійне скло, яке не сильно прогрівається; теплоізоляція, що не дозволяє нагріватися навколишнім предметам; внутрішнє освітлення, яке допомагає контролювати процес приготування їжі не відкриваючи духовки.

Вбудований витяг
Вбудований витяг

Стандартна вбудована побутова техніка

При такому варіанті до духовки і варильної панелі додається витяг і посудомийна машина.

Вбудовані посудомийні машини, які розраховані на 12 комплектів посуду, діляться на два основних типи: з повним вбудовуванням і з відкритою панеллю кнопок управління. Але в користуванні вони не мають ніяких принципових відмінностей.

Корпус вбудованого витягу розміщується в меблевій шухляді. Управління безпосередньо пов’язано з ціною моделі: слайдерне або електронне при самостійному автоматизованому включенню за допомогою датчиків.

Обраний вами витяг з відведенням і циркуляцією повітря або будь-який інший за своїми розмірами повинен бути більшим, ніж площа варильної панелі. Решта – це переваги тих чи інших дизайнерських рішень.

Вбудована посудомийна машина
Вбудована посудомийна машина

Вбудована побутова техніка класу «преміум»

Одним з найбільш характерних представників вбудованої побутової техніки класу преміум є так звана «техніка доміно», блоки якої можна змінювати, створюючи при цьому унікальне дизайнерське рішення, відповідне вашим потребам.

У блоки «доміно» до стандартного набору можуть бути включені: грилі і фритюрниці, ваги та підставки для нагрітого посуду, мийки, кухонні комбайни та пароварки.

Вбудовані холодильники, включені в загальний преміум-дизайн, схожі з типовими представниками solo. В дорогих моделях представлена ​​нульова камера з вологістю в 50% для збереження свіжості продуктів.

При облаштуванні кухні по вищому розряду до звичної для нас кухонної техніки додають винні шафи і окрему морозильну камеру. Пральна ж машина на кухні для українського споживача вже давно не в новинку.

Оцініть статтю