Термін придатності продукції для манікюру та моделювання нігтів

Термін придатності продукції для манікюру та моделювання нігтів Корисні поради

Сьогодні безліч майстрів нігтьового сервісу працюють в салонах краси, використовуючи незліченну кількість препаратів різних марок та виробників – від США до Південної Кореї. Справедливо буде відзначити, що нейл-майстер використовує, на його думку, найкращі препарати від кожної улюбленої марки.

Але як не заплутатися в такому розмаїтті матеріалів? Як дізнатися коли закінчується термін придатності певного відтінку лаку? Як продовжити термін дії кольорових покриттів? Про все це ми зараз і поговорим.

Термін придатності: до і після відкриття флакону

Купуючи будь-який продукт, кожен з нас звертає увагу на термін придатності – нікому не хочеться працювати з простроченим гелевим лаком або мономером, у якого через 6 місяців закінчується термін реалізації.

Працюючи з косметичною продукцією, а в нашому конкретному випадку – продукцією для нігтьового сервісу, слід, однак, розрізняти два типу терміну придатності будь-якого препарату: до відкриття і після відкриття флакону.

Перший – це термін реалізації, протягом якого препарат повинен бути проданий. По-англійськи він називається «shelf life», тобто «життя на полиці», і саме його ми називаємо «терміном придатності». Але, забігаючи наперед, звертаємо вашу увагу на те, що навіть якщо цей термін закінчується через 2-3 місяці, ви все одно можете сміливо купувати улюблений засіб, тому що виробник завжди вказує мінімальний термін реалізації продукту.

Другий тип терміну придатності – це мінімальне «життя» препарату після його відкриття. Позначається він знаком напіввідкритої баночки, де на торці написано кількість місяців, протягом яких препарат гарантовано буде зберігати свої властивості і якості (за умови правильного зберігання). Тому ви повинні розуміти, що за цей час необхідно повністю використати продукт. Тепер стає зрозумілим, чому продавці просять не відкривати кольорові або гелеві лаки: після відкриття флакону до нього потрапляє кисень і починається незворотний процес полімеризації – тобто загустіння препарату.

Термін реалізації манікюрних засобів

Як ви вже дізналися, виробник вказує мінімально можливий термін реалізації. Але термін придатності багатьох манікюрних засобів є набагато довшим, якщо до цього моменту флакон жодного разу не відкривався.

Мономер (ліквід) для моделювання акрилових нігтів

Заявлений термін реалізації, зазвичай, 3 роки. Не втрачає своїх властивостей і якостей до 5 років. Після 5 років мономер для акрилу втрачає адгезивні властивості. При роботі з акриловою пудрою не дозволяє набрати акрилову кульку, а в деяких випадках – переходить з рідкого стану в желеподібний.

Акрилова пудра (в тому числі кольорова)

Заявлений термін реалізації, зазвичай, 3 роки. Не втрачає своїх властивостей і якостей до 5 років. Після 5 років класичні акрили починають жовтіти, а в кольорових відбувається зміна відтінку. Адгезивні якості і властивості пудри залишаються незмінними.

Гелі: моделюючі (конструюючі) і зміцнювальні

Заявлений термін реалізації, зазвичай, 2-4 роки. Не втрачають своїх властивостей і якостей до 5-6 років. Після 6 років відбувається часткова полімеризація і зміна кольору.

Кольорові лаки для нігтів

Заявлений термін реалізації, зазвичай, 3 роки. Не втрачають своїх властивостей і якостей до 4-5 років. Після довгого зберігання відбувається поділ на складові, внаслідок чого важкий кольоровий пігмент осідає на дно. Для відновлення відтінку необхідно ретельно струсити флакон або прокрутити між долонь ковпачком вниз. Після 4-5 років відбувається незворотне загустіння.

Гелеві лаки / гель-лаки, які на 100% складаються з гелю

Заявлений термін реалізації, зазвичай, 5 років. Не втрачають своїх властивостей і якостей до 6-7 років. Після 6-7 років відбувається часткова або повна полімеризація. Засоби втрачають адгезивні якості, стають дуже в’язким і тягнуться за пензлем.

Кольорові лаки для нігтів

Як продовжити термін придатності кольорового лаку?

При постійній роботі з кольоровими лаками ми стикаємося з тим, що вони досить швидко гуснуть. І якщо спочатку нашим помічником стає рідина для розведення лаків, то потім навіть вона не здатна розбавити лакове покриття. Але лак може служити вам довше.

При кожному відкритті флакону з лаком до нього потрапляє кисень, в результаті чого починається поступова полімеризація. І навіть закривши флакон або закрутивши ковпачок, поступового загустіння лаку вам все одно не уникнути. Своєрідним помічником тут стає вуглекислий газ. Згадайте уроки біології: людина вдихає кисень, а видихає вуглекислий газ. Під час закривання флакону дмухайте у відкрите горлечко, одночасно підносячи ковпачок і закручуючи його.

Такий спосіб використовують багато виробників лакових покриттів, розробляючи і тестуючи свої нові відтінки, коли необхідно щоб кольоровий лак якомога довше не втрачав своїх вихідних якостей. Цю маленьку хитрість також можна застосувати до деяких гібридів гелю і лаку: якщо у вашому препараті міститься і гель, і лак, вищеописаний спосіб також допоможе продовжити життя такого засобу.

Відновлення початкових якостей гелів і гелевих лаків

Коли в приміщенні холодно або, навпаки, жарко, будь-який гель може стати більш густим або рідким, що ускладнить роботу майстра манікюру. У разі якщо гель став густим через низьку температуру в приміщенні, відновіть його первісну в’язкість наступним чином: щільно і герметично закрийте кришку баночки, а потім на 2 хвилини помістіть в теплу (не гарячу!) воду.

Якщо ж через спеку гель став надмірно рідким, охолодіть його до кімнатної температури, щільно закривши кришку, і поставивши в темне місце на один день або в холодильник на 4-5 хвилин.

Як правило, у гелевих лаків під час тривалого використання виникає та ж проблема, що і у звичайних лаків – поступове загустіння. І якщо класичний лак можна розвести рідиною для розведення лаків, то як вчинити з гелевим лаком? Нижчеописаний спосіб підходить тільки для гелевих лаків, які на 100% складаються з гелю.

Отже, якщо ви помітили, що ваш гелевий лак став густішим, тягнеться за пензлем або його просто стало незручно наносити, цей лак необхідно «розбавити». Додайте пару крапель верхнього покриття з вашої системи гелевих лаків у флакон, ретельно закрутіть ковпачок і покрутіть флакон між долонь, перевернувши його догори дном.

Увага! Внаслідок цього зміниться властивість гелевого лаку швидко видалятися з нігтів: якщо раніше видалення методом розчинення покриття займало 10-15 хвилин, то тепер необхідно буде збільшити час до 15-20 хвилин або навіть скористатися пилкою, щоб спиляти кольоровий гелевий лак.

Золоті правила зберігання манікюрних продуктів

На завершення хочеться нагадати кілька важливих правил зберігання будь-якої продукції, якими повинен керуватися майстер манікюру в своїй роботі:

  • щільно закручуйте кришки і ковпачки;
  • одного разу відкривши флакон для роботи, зберігайте його в сухому темному місці;
  • для гелів і гелевих лаків: не допускайте попадання ультрафіолетових (UV) і світлодіодних (LED) променів на препарати і кисті, з якими працюєте. Остерігайтеся сонця, денного світла, UV- і LED-апаратів, ламп денного освітлення, настільних ламп. Закінчивши роботу, відразу ж закривайте баночку / флакон;
  • зберігайте засоби в недоступному для дітей місці;
  • бережіть продукти від нагрівання і високих температур.
Оцініть статтю