Татуаж брів – все, що потрібно знати про перманентний макіяж

Татуаж брів Краса

Не всі жінки можуть похвалитися красивими бровами: їх формою, кольором, густиною. Дехто виправляє цю ситуацію постійним підфарбовуванням їх, корекцією, а дехто обирає варіант перманентного макіяжу (татуаж брів).

Перманентний макіяж брів підходить  жінкам, у кого брови занадто світлі, майже непомітні або їхня форма не зовсім влаштовує. Проте цією процедурою користуються жінки, у кого надто густі і широкі брови. Незважаючи на те, що їм набагато легше справлятися з формою брів, завжди є ризик неправильно «підскубати» волоски. Тому після додання бровам бажаної форми, її закріплюють перманентним макіяжем. Надалі при коригуванні досить просто рухатися по контуру татуажу.

Вартість процедури залежить від якості фарби, престижу салону і стартує від 800 грн.

Серед позитивних сторін перманентного макіяжу брів ми виділимо наступні:

 • Економія часу на щоденне підведення контуру брів;
 • Зробивши татуаж брів, можна спокійно їхати на море, купатися в басейні, у сауні, і не хвилюватися, що фарба потече, змиється, тощо.
 • Це можливість надати бровам правильної форми і відтінку, виправити візуальний недолік густоти їхньої.

Жінки після процедури виділили певні мінуси:

 • процедура не з приємних, досить болюча;
 • не всі отримують таку форму і колір брів як очікували;
 • необхідність корекції через певний час;

Перманентний макіяж брів і його види

Частково популярність перманентного макіяжу помітно знизилася, оскільки в моді простота і природність. Але тим не менше він має ряд переваг, забезпечує довгострокове стійке фарбування губ, очей, брів і передбачає створення ефекту використання декоративної косметики. Так, наприклад, він не змивається водою та іншими рідкими речовинами, добре підходить тим, хто активно займається спортом, не вимагає часу на постійне підфарбовування і дозволяє завжди виглядати чарівно.

Існує два основних види перманентного татуажу брів: розтушування і волосковий татуаж брів.

Метод розтушування надає бровам ефектудекоративної косметики брів (туші, олівця, фарби). Такий метод прийнятний, коли  влаштовує і ріст волосків і форма брів, але хочеться підкоригувати кінчик брови, зробити трішки довшою чи густішою.

Татуаж брів за допомогою волоскового методу частіше використовується. Перманент вноситься за допомогою голки в епідерміс у вигляді акуратних ліній, створююючи ефект природного росту волосся.

Після проведення подібної процедури у хорошого майстра, що займає звичайно декілька годин, брови виглядають настільки природно, що досить складно визначити, чи піддавалися вони коригуванню, чи ні. Виконують його двома видами техніки: європейської та східної.

За допомогою  європейської техніки виходять рівні, бездоганної форми брови. Штрихи наносять з однаковим інтервалом і однієї довжини.

Східна техніка відрізняється підвищеною складністю, так як штрихи різної довжини наносяться згідно напрямку росту волосся, що сприяє досягненню максимальної схожості з природними бровами.

Є і третій вид татуажу – з 3D ефектом, який передбачає використання декількох відтінків кольору, а так само поєднання двох методів нанесення: розтушування і волоскового.

Першим і найголовнішим завданням перед процедурою перманентного макіяжу брів є вибір правильної форми. Але в цьому має допомогти і хороший майстер.

Як підібрати колір?

Як правило брови роблять на тон темнішими за колір волосся, щоб ефект був максимально природним. Так блондинкам рекомендують світло-коричневий тон, власницям русявого волоса підійде сіро-коричневий, а шоколадні тони підходять шатенкам..

Скільки тримається татуаж брів?

Перманентний макіяж брів – це своєрідний вид татуювання. Різниця полягає в тому, що фарба вводиться не так глибоко, як при татуюванні, а тільки в поверхневий шар шкіри, тому татуаж залишається не на все життя. Як правило досягнутий після процедури ефект зберігається недовго, в середньому від 6 місяців до 3-5 років.

Все залежить від організму людини, від швидкості обміну речовин і типу шкіри, а так само від того, наскільки правильним був догляд за бровами. Після закінчення часу введена фарба повністю переробляється клітинами шкіри і розчиняється. Тоді, якщо у вас є бажання, всю процедуру доведеться повторити заново.

Які протипоказання для перманентного макіяжу?

Процедура татуажу брів не заподіює особливої шкоди організму і є однією з найбезпечніших, має і свої обмеження:

 • вагітність;
 • наявність онкологічних захворювань;
 • погане згортання крові;
 • цукровий діабет;
 • епілепсія;
 • простудні та інші запальні захворювання;
 • шкірні захворювання;
 • гіпертонія;
 • алергічні реакції.

Як часто потрібно проводити корекцію перманентного макіяжу брів?

Корекцію татуажу необхідно робити тоді, коли Ви помітили, що колір дещо зблід, втратили свій естетичний ефект. Як правило, освіжати татуаж брів приходиться 1 раз на рік, хоча все індивідуально. (все за так як і тут багато що залежить від індивідуальності організму, від зовнішніх факторів, якості фарби).

Чи потрібен особливий догляд за бровами після процедури?

Після проведення процедури татуажу на шкірі з’являється легка скоринка, яку в жодному разі не можна відривати, щоб уникнути травмування шкіри і видалення разом з нею частини пігменту, що може зіпсувати кінцевий результат. Так само пошкодження скоринки може привести до занесення інфекції.

Майстер порадить крему або мазі, якими регулярно потрібно змащувати почервонілу зону. Загоюється шкіра в середньому через 5-10 днів.

Оцініть статтю