Рахат-лукум корисні та шкідливі властивості

Рахат-лукум Корисні поради

Рахат-лукум — напевно, самі знамениті східні ласощі, які практично не змінилася з часу свого створення і до наших днів. Свою багатовікову історію рахат-лукум починає завдяки придворному кондитерові турецького султана Алі Хаджі Бекір. Романтично налаштовані історики вважають, що і тут не обійшлося без жінки. Згідно з їх версії султан був вельми пристрасний і мав великий гарем. Взявши в звичку, перед втіхами, догоджати своїх дружин вишуканими частуваннями він вимагав від своїх кондитерів створювати все нові і нові ласощі. Завдяки чому на світ і з’явився на початку зовсім простий варіант ласощів, а потім смак урізноманітнили безліччю добавок, і тепер ми можемо насолоджуватися величезним їх різноманітністю.

Друга більш прозаїчна легенда свідчить про зламаний, через льодяник, зубі султана. І боячись страти кондитерові буквально за ніч довелося винайти новий вид десерту — м’який.

Назва цього делікатесу теж має два значення. У першому варіанті з арабської мови можна перекласти як зручні шматочки, а в другому воно позначає — задоволення для горла.

Користь рахат-лукуму

Основою для цих ласощів служать цукор, крохмаль і патока. А потім починається створення смакового шедевра. У хід йдуть всілякі складові для створення неповторного смаку. Це і різноманітні горіхи (арахіс, мигдаль), сухофрукти (родзинки, куркума) цедра, а також всілякі аромати (рожева вода, шафран). Так і створюється неповторний смаковий букет ласощів. Цим же і пояснюються корисні властивості. Входить до складу глюкоза робить і загальнозміцнюючу дію, а також благотворно впливає на серце, покращує роботу головного мозку, підсилює секрецію ендорфінів (гормонів щастя). Ну і ще глюкоза благотворно впливає на стан нашого волосся.

А з’єднання глюкози і крохмалю, утворюють речовину, яка надає нашому організму допомогу в боротьбі з вірусами, а також з простудними інфекціями. Адже здатність до зміцнення імунітету була помічена з самого народження, і тому його охрестили також — ліками від горла.

Це глюкоза, але в ласощі входять і інші чудові складові. Наприклад — горіхи і мед сприяють посиленню статевої функції, причому не тільки чоловіків, а й жінок. Бергамот, який дуже часто використовується в якості добавки, надає йому ефект освіження. Масло троянди — покращує настрій і може допомогти відновити сили. Добавка апельсинового соку додає в ласощі вітамін С і допомагає уникнути застуди. Ось така користь від рахат-лукум.

Шкідливі властивості рахат-лукума

Основна шкода в цих чудових ласощах полягає у великій кількості легкозасвоюваних вуглеводів. Що у випадку надмірного їх вживання може привести до таких сумних наслідків як ожиріння. Тому для людей, які ведуть малорухомий спосіб життя бажано обмежити вживання. А хворим на цукровий діабет він взагалі протипоказаний. Ну і природно, що велика кількість солодощів може призвести до карієсу.

Але природно, що всі негативні впливи проявляються у випадках надмірної любові до цього чудового делікатесу. Тому, їжте його на здоров’я! Але пам’ятайте про почуття міри.

Оцініть статтю