Психологія стосунків із чоловіком

Психологія стосунків із чоловіком Психологія та відносини

Всім добре відома знаменита назва книги Джона Грея «Чоловіки з Марса, жінки з Венери». І справді іноді у спілкуванні з коханою людиною виникають моменти, коли здається, що ви з різних планет. Як же не допустити помилок, не завести стосунки в глухий кут і зрозуміти психологію відносин з чоловіком?

Для початку, давайте розберемося, чого саме чоловік чекає від життя.

Основні психологічні потреби чоловіка

Психологія відносин із чоловіком виходить з розуміння його основних потреб. Звичайно, всі індивідуальні, але все ж таки ключові цілі дуже схожі.

 1. Самореалізація. Чоловікові треба реалізовуватися в кар’єрі та бізнесі, це дає йому почуття впевненості у власних силах. Якщо жінці потрібно, щоб у порядку був будинок, то в основі чоловічої психології лежить інстинкт здобувача. А це означає, що намагатися змагатися з роботою, дорікати за постійну зайнятість та інше просто неприпустимо. Адже він проводить добу на роботі часто саме заради Вас та родини.
 2. Вияв турботи. Сильна, цілеспрямована, красива та успішна, але самотня. Знайома історія? Якщо жінка надто самостійна і постійно показує, що не потребує жодної допомоги, швидше за все, чоловік поруч з нею надовго не затримається. Опікати, бути сильнішими, приймати рішення та оберігати – основа психології чоловіка. І тому потрібно давати можливість виявляти ці почуття до Вас. Подумайте, чи варто брати все на себе, чи можна частину турбот поділити з коханим? Цілком можливо, що це піде лише на користь стосункам.
 3. Необхідність підтримки. Чоловіча психологія така, що будинок сприймається ними як тил, місце, куди приходять відпочити та розслабитись. Забезпечте такі умови та не створюйте напруженої атмосфери. Всі питання постарайтеся вирішувати спокійно і завжди демонструвати чоловікові, що у будь-яких спірних питаннях, проблемах та прикростях Ви залишатиметеся на його боці.
 4. Почуття гордості. Чоловік завжди націлений на результат, тому вкладаючи у відносини, сім’ю та Вас свій час, сили та ресурси, він цілком законно хоче бачити позитивні зміни. Слідкуйте за собою та будинком, це не тільки наповнить впевненістю Вас самих, а й підніме Вашу цінність в очах чоловіка.
 5. Хобі. Усім треба інколи розслаблятися. Дозвольте чоловікові іноді проводити час не у Вашій компанії, і ніколи не применшуйте цінність його інтересів, навіть якщо вони здаються абсурдними.

Як не забувати про свої потреби?

Звичайно, в будь-яких відносинах потрібно вміти підлаштовуватися під партнера, йти на певні жертви та відмовлятися від звичок самотньої людини. Однак це зовсім не означає, що в сім’ї, побуті та стосунках потрібно повністю розчинитись. Жінка, яка обирає такий шлях, рано чи пізно перестає бути цікавою, ставати дуже нав’язливою. Тому психологія відносин із чоловіком передбачає не меншу увагу і до себе, своїх інтересів. Для того щоб не забувати про це, з одного боку, але і не перетворюватися на егоїста, з іншого, пам’ятайте всього три простих правила:

 1. Вміти слухати себе. Часто буває, що жінка так багато часу присвячує сім’ї та стосункам, що навіть тоді, коли випадає можливість чимось побалувати себе, нічого на думку не спадає. Цінуйте свої бажання, вони не менш важливі, ніж бажання та мрії інших, експериментуйте з хобі (і виберете потрібне), займіться улюбленим спортом і навіть дозволяйте періодично робити самій собі подарунки. Зі щасливою жінкою, яка може ділитися позитивними емоціями, хлопцеві завжди приємно проводити час і будувати стосунки. Такою є його психологія.
 2. Вміти сказати. Ви чогось потребуєте, переживаєте, хочете? Тоді скажіть про це прямо. Чоловіча психологія така, що він довго не розпитуватиме чи марно шукати прихований підтекст. Говоріть про свої бажання та мрії, це зблизить вас і покращить стосунки. А якщо вирішили приділити час своєму хобі, зустрічі з друзями чи навчальним курсам, просто скажіть про це. Обговоріть час та дати, якщо потрібно попросити його допомоги у вирішенні якихось супутніх питань.
 3. Вміти поступитися. Не надто захоплюйтесь своїми інтересами, адже у відносинах двох потрібно враховувати думку та інтереси обох сторін. І якщо улюблені курси потрібно пропустити заради дня народження його мами, або скасувати похід до театру через те, що чоловік завантажений на роботі, не робіть із цього великої проблеми. Поступіться і скажіть, що розумієте важливість тієї чи іншої справи, і тоді наступного разу поступляться і Вам.

Яких ситуацій слід уникати?

Навіть у ідеальних відносинах важко уникнути конфліктів. Однак деякі пари проходять їх з легкістю, а інші, навпаки, з кожною новою сваркою лише посилюють становище та наближаються до розриву.

Психологія стосунків із чоловіком така, що головне у сварках аж ніяк не сама причина, а те, як про неї говорять. Існує кілька суворих заборон у будь-якому конфлікті, і якщо Ви зумієте їх уникати, то стосунки не псуватимуться навіть за найскладніших проблем:

 1. Жодних принижень. Як би прикро Вам не було, не дозволяйте собі відкрито принижувати чоловіка. Через пару годин Ви пошкодуєте про це (адже це неправда? А якщо правда, то що ви робите поряд з ним?), а сказані слова вже вдарять по його самооцінці та ставленню до Вас.
 2. Не розмивайте проблему. Правильний підхід до сварки у психології передбачає обговорення лише конкретної проблеми, що спричинила конфлікт. Не варто в одну купу валити і старі образи, проводити паралелі з давно вирішеними питаннями і на основі всього цього робити висновки.
 3. Не намагайтеся змінити чоловіка. Запам’ятайте, люди не змінюються під чиєюсь сильною дією. Якщо Вам щось не подобається в поведінці Вашого партнера, то краще це обговорити в спокійній атмосфері, пояснити, які це почуття викликає і постаратися разом знайти рішення. Але навіть за такого підходу запам’ятайте, кардинально ніхто ніколи не змінюється. Приймайте його таким, яким він є, і тоді зможете вимагати такого ж ставлення до себе.
Оцініть статтю