Прибирання за принципом FlyLady: Швидко й ефективно.

Прибирання за принципом FlyLady Корисні поради

Щоб зробити домашні обов’язки невимушеними турботами, достатньо просто правильно розподілити всі необхідні справи і власний час, а також без жалю позбавлятися від мотлоху. Для цього була придумана система FlyLady.

Основна ідея системи FlyLady — хороша організація оселі без відкладання на потім, звичка до гоприбирання невеликими порціями і позбавлення від непотрібних речей. Придумала систему американка Марла Сіллах з Північної Кароліни в 1999 році.

Головне правило: складіть план дій по дому на тиждень. Спробуйте рівномірно розподілити всі ці справи протягом семи днів, приділяючи їм не більше години на день. Підготуйте все необхідне для реалізації плану. Сходіть в магазин побутової хімії та придбайте все необхідне для прибирання.

У понеділок почніть з того, щоб протерти поверхні від пилу. Скористайтеся вологою ганчіркою, а потім пройдіться сухою мікрофіброю по поверхні.

У вівторок можна продовжити боротьбу з пилом, але вже на іншому рівні. Для цього необхідно пропилососити в домі. Якщо у вас потужний багатофункціональний пилосос, ви зможете впоратися з цим завданням за 20 хвилин. Вибір правильного пилососа вимагає від вас розуміння того, на що ви хочете зробити акцент при прибиранні. Наприклад, якщо в будинку є алергіки, то ретельне прибирання пилососом з водяним фільтром і багатоступінчастою системою фільтрації просто необхідна. Якщо в домі є тварини, то зверніть увагу на спеціальні насадки на пилососі, які допоможуть ретельно видаляти шерсть. Для тендітної жінки важливими параметрами так само будуть легкість, компактність і мобільність пилососа.

У середу можна зробити вологе прибирання підлоги. Підберіть зручну швабру, яка дозволить легко і швидко впоратися з поставленим завданням. Зверніть увагу на те, що для різних підлогових покриттів важливо вибирати спеціальні засоби для чищення. Наприклад, для плитки краще не використовувати засоби, що містять луг і мило. Лужне середовище може пошкодити малюнок плитки. А мильні компоненти залишають розводи на плитці. Для ламінату існують особливі засоби, які дбайливо з ним поводяться. Зверніть увагу на етикетку засобиу для миття підлоги.

У четвер приділіть увагу сантехніці. Ретельно вимийте раковини, унітази і ванну. Не рекомендується використовувати для металевих кранів засоби для очищення унітазів, інакше метал може потемніти.

У п’ятницю варто провести ревізію в шафі із взуттям та одягом. Відкладіть ті речі, які ви не носите як мінімум один сезон, постарайтеся від них позбавитися. Це може бути благодійність або подарунок подрузі, а якщо вони вже занадто старі — можна зробити з них елементи декору для дому, пошивши ковдру з клаптиків, наприклад.

Тепер ваші вихідні не доведеться витрачати на прибирання. Досить просто закинути речі в пральну машинку і пройтися по квартирі з перевіркою, щоб доробити роботу по дрібницях. Можна і винагородити себе за такий підхід до прибирання: сходити в салон краси, купити обновку і просто добре провести час з подругами. Відмінних вихідних!

Оцініть статтю