Прості способи захисту від телефонного шахрайства

Телефонне шахрайство Корисні поради

Останнім часом телефонне шахрайство стало одним з популярних видів крадіжки інформації. Тому, щоб уникнути викрадання особистих даних, потрібно бути обережними не тільки в Інтернеті, але і в розмовах по телефону. Хочете дізнатися, якою інформацією можна ділитися та яких запобіжних заходів треба вжити, щоб не допустити проникнення злочинців у своє особисте життя?

Телефонне шахрайство – що це таке?

Ви коли-небудь чули про фішинг-атаки: повідомлення, що приходять людям на електронну пошту з проханням вказати паролі, номери кредитних карток та іншу особисту або фінансову інформацію? Телефонне шахрайство – це те ж саме, тільки злочинці за допомогою обману прагнуть отримати ваші персональні дані по телефону. Ось кілька простих і ефективних способів захисту від шахраїв, які не дадуть вам попастися на гачок любителів легкої наживи.

Як це відбувається?

Викрадачі збирають відомості про вас і продають іншим кримінальним елементам, які можуть використовувати їх для крадіжки ваших грошей з рахунків або банківських карт, отримання кредиту на ваше ім’я і навіть подачі на вас в суд за вигаданим позовом. Щоб заволодіти особистою інформацією, зловмисники можуть використовувати різні тактики, але найбільш поширений шлях – це телефонний дзвінок.

Зазвичай шахрайство відбувається так: злочинці представляються співробітниками відомих вам компаній або банків. Під вигаданим вагомим приводом нібито уточнюють ваше ім’я, адресу, дату народження і всю іншу, цікаву для них інформацію. Після цього вони можуть зателефонувати до фінансової установи і спробувати використати отримані дані для доступу до вашого рахунку, перереєстрації кредитних карт на інші імена або ще якихось шахрайських операцій.

Кредитна картка

Коли вам раптом дзвонить якийсь менеджер з продажу та просить назвати номер кредитної картки для оформлення покупки чи послуги – це обман, а вірніше, звичайне шахрайство. Якби ви хотіли щось придбати, то ймовірно, зв’язалися б з продавцем самі, чи не так? Не дзвоніть в компанії, чиї рекламації приходять по електронній пошті, і особливо остерігайтеся автовідповідачів. Коли вам знадобиться дізнатися телефон якоїсь служби, магазину, фірми або чогось ще – зайдіть на їх сторінку в інтернеті та знайдіть офіційні контакти в розділі обслуговування клієнтів або в розділі продажів.

телефонне шахрайство щодо кредитних карток

Домашня адреса

Будьте обережні при розголошенні по телефону вашого повного імені, дати народження та домашньої адреси. Знову ж таки, робіть це тільки тоді, коли ви самі є ініціатором дзвінка, а не навпаки. Якщо ви відповідаєте на дзвінок або телефонуєте за номером, залишеним в електронній або голосовій пошті – ніколи не діліться особистою інформацією. Запам’ятайте, метою будь-якого спілкування з незнайомими людьми є зведення до мінімуму тих деталей, які можуть бути вкрадені і використані проти вас.

Номер соціальної страховки

Озброївшись вашим номером соціального страхування, телефонні шахраї можуть подати заявку на отримання кредиту або спробувати зв’язатися з вашим банком для контролю над рахунками та кредитними картами. Щоб уникнути втрати грошей і зберегти позитивну кредитну історію, ніколи не розголошуйте номер соціального страхування по телефону.

Оцініть статтю