Прості способи економити гроші

як правильно економити гроші Корисні поради

Згідно з останніми дослідженнями фінансових аналітиків, люди зі скромними доходами часто здатні заощадити більше, ніж ті, чиї заробітки значно вище. Як їм це вдається? Пропонуємо дізнатися, як економити гроші, використовуючи наявні засоби з розумом.

Секрети повсякденної економії

Економія – це мистецтво правильного поводження з наявними ресурсами (не тільки грошовими), яке дозволяє уникнути необдуманих і часто дурних витрат. Тема економного використання грошових коштів особливо актуальна в побуті, оскільки не існує господині, яка б не хотіла навчитися економити, причому робити це безболісно для всіх членів своєї родини. Ось 10 порад, які допоможуть вам розумніше розпоряджатися грошима, не відчуваючи будь-якого дискомфорту.

1. Ходіть до магазину тільки за потребою

Не варто швендяти по магазинах, коли вам нудно або самотньо. Відвідуйте торгові точки тільки тоді, коли у вас з’являються конкретні потреби.

2. Складайте список покупок

Безцільне блукання по супермаркету збільшує спокусу щось купити. Тому, щоб проводити в магазинах мінімум часу, завжди складайте список покупок і намагайтеся його дотримуватися.

3. Забудьте про банківські картки

Погодьтеся, наврядче можна навчитися економити гроші, маючи в гаманці банківську картку із двомісячною зарплатньою? Мабуть це неможливо. Краще зніміть невелику суму і залиште картку вдома. Люди, які розраховуються за допомогою карток, завжди відчувають спокусу витратити більше грошей.

4. Зробіть економію своєю звичкою

Попросіть роботодавця або банк, що обслуговує зарплатну картку, віднімати певну суму з вашої зарплати та класти її на ощадний рахунок.

5. Відкладайте на чорний день

Ніхто з нас не застрахований від неприємних сюрпризів: проблеми з сантехнікою, ремонт автомобіля або втрата роботи… Для непередбачених ситуацій рекомендується тримати на чорний день суму еквівалентну вашій піврічній зарплатні. Комусь це може здатися недосяжною метою, але, якщо ви почнете відкладати прямо зараз, то через деякий час цей надзвичайний фонд вже не здаватиметься таким великим.

6. Беріть обід з собою

А знаєте, як можна регулярно економити на обідах? Дуже просто! Готуйте обіди не тільки дітям до школи, але і собі на роботу. Таким чином, протягом року ви зможете не тільки заощадити значні кошти, але й покращити здоров’я завдяки домашньому здоровому харчуванню.

7. Припиніть оплачувати спортзал

Щоб залишатися в гарній формі, вам не потрібен абонемент у спортзал. Вуличні пробіжки, їзда на велосипеді та піші прогулянки поки безкоштовні. У кожному разі, в довгостроковій перспективі інвестиції в домашні тренажери і спортивні аксесуари будуть більш вигідними, ніж витрати на абонемент. А займатися фітнесом можна і вдома.

8. Робіть каву самостійно

Якщо ви щоранку купуєте каву в кафе, то ймовірно витрачаєте від 2 до 4 (або більше) доларів на день. Вже здогадалися, як заощаджувати гроші на каві? Вірно. Робіть цей ароматний напій вдома за копійки. Такий спосіб економії ніяк не обмежить ваші смакові пристрасті, адже ви самі зможете додавати в напій цукор, молоко, ароматизовані або збиті вершки у будь-якій кількості.

9. Частіше проводьте інспекцію холодильника

Більшість з нас втрачає кошти, дозволяючи молочним або іншим продуктам харчування зіпсуватися. Такі товари, зазвичай, або забуті в холодильнику, або довгий час залишаються там незатребувані. Тому намагайтеся частіше проводити інспекцію свого холодильника, помічаючи у яких продуктів незабаром закінчується термін зберігання, щоб використати їх в першу чергу.

10. Не відвідуйте заклади громадського харчування

Візьміть за правило частіше готувати вдома, а не вибиратися кудись поїсти. Домашня їжа набагато корисніша і дешевша. Намагайтеся відвідувати заклади громадського харчування тільки в особливих випадках. Але якщо для вашої родини Макдональдс вже став культовим місцем, приділяйте йому увагу тільки на вихідних.

Оцініть статтю