П’ять ознак майбутнього зразкового тата

П’ять ознак майбутнього зразкового тата Психологія та відносини

Кажуть, що якщо при погляді на чоловіка хочеться прати сорочки і варити борщі, він точно ваш. Однак спільним побутом і дозвіллям справа, зазвичай, не обмежується, і пара, що вже перевірила свої стосунки часом, починає замислюватися про потомство.

Перш ніж зважитися на вагітність, жінці слід серйозно поміркувати над багатьма речами, в тому числі, чи здатний її чоловік стати гарним батьком. І в зв’язку з цим у нас є чудова новина: психологами виявлено характерні риси, за наявністю яких можна визначити, що ваш супутник відноситься до ідеальних татусів.

Отже, ось 5 основних ознак, які вкажуть на здатність вашого чоловіка бути зразковим батьком.

1. Він звик про когось піклуватися

Велика вдача, якщо у вашому оточенні є малюки, з якими коханий проводить багато часу. Ідеальний варіант – це племінники, молодші сестри або брати. Поспостерігайте, чи легко чоловік знаходить з ними спільну мову, наскільки сильно опікується, балує або проявляє строгість.

Якщо помітили, що його методи виховання досить непогані, і з роллю вихователя він справляється успішно, будьте впевнені, перед вами чудовий в майбутньому батько, якого вже не злякати постійним плачем, дитячими капризами і підготовкою домашніх завдань – все це пройдений для нього етап.

2. Він не панікер

Діти, особливо маленькі, це живий генератор різнопланових надзвичайних ситуацій, масштаби яких варіюються від розбитої склянки до затопленої квартири. Важливо, щоб в стресових ситуаціях хоча б одна людина в сім’ї зберігала спокій і продовжувала мислити раціонально.

Якщо складні ситуації не вибивають вашого коханого з колії – це величезний плюс. В іншому випадку, поява в будинку дитини може стати для нього серйозним випробуванням.

Тато з дитиною

3. Він не вважає турботу про малюка виключно жіночим обов’язком

Серед чоловіків існує досить поширена думка, що годувати, купати, заколисувати навіть саме довгоочікуване чадо повинна тільки його мати. Особливо часто так вважають чоловіки, які самі виросли в сім’ях з подібною розстановкою ролей. Якщо вашому коханому властиво ділити заняття на «чоловічі» і «жіночі», поговоріть з ним на тему дитини, дізнайтеся, як він бачить себе в ролі батька. Можливо, ви почуєте багато нового, над чим доведеться серйозно подумати.

Нічого подібного не помічали? Чудово. У такого хлопця є всі шанси стати зразковим татусем.

4. Він добрий друг

Іноді дуже корисно поспостерігати, як до вашого обранця відносяться товариші: наскільки він поважна серед них людина, чи цікавляться його думкою, як часто звуть в компанію. Або ж приятелі дзвонять, тільки щоб перехопити грошей до зарплати?

Правильно виховувати дитину – це бути готовим її вислуховувати, втішати і давати слушні поради. Якщо чоловік вміє вчасно підставити дружнє плече, це ще одне «за» на його батьківську користь.

5. Він дійсно хоче дітей

Звучить банально, але з батьківством, яке звалилося несподівано, сильна стать справляється куди гірше, ніж зі свідомо запланованим. Добрий знак, якщо коханий сам піднімає тему народження дітей і позначає її пріоритет.

Якщо ж він губиться, коли ви торкаєтеся теми майбутнього спадкоємця, бурмоче щось незрозуміле або говорить щось на кшталт «давай ще поживемо для себе» або «зараз не найвдаліший час» – це привід насторожитися. Цілком можливо, що перспектива батьківства просто його не приваблює, тому «найвдаліші» часи можуть так ніколи і не настати.

З усіх перерахованих ознак ключовою вважається перша, решту можна віднести до додаткових. І не сприймайте їх занадто серйозно: шанс бути гідним батьком є практично у кожного нормального чоловіка.

Оцініть статтю