Особливості догляду за сухим типом шкіри обличчя

Особливості догляду за сухим типом шкіри обличчя Краса

Визначивши тип шкіри свого обличчя, важливо правильно доглядати за за нею. Суха шкіра в молодості практично не є проблемною, вона гладенька і ніжна на дотик. Але вже після 25 років, якщо не доглядати за нею належним чином, поява ранніх зморщок, відчуття стягнутості обличчя, реакції на холод та сонце почнуть непокоїти.

Чому шкіра стає сухою?

Водний баланс шкіри безпосередньо залежить від діяльності сальних залоз. При сухій шкірі вони виділяють менше жиру, ніж потрібно для утворення природного захисного шару. Він захищає шкіру від зовнішніх несприятливих впливів і оберігає від висихання. З віком вироблення жиру дещо зменшується і недоліки шкіри стають помітнішими.

Немає кращого засобу для підтримки водного балансу шкіри, ніж природний шкірний жир. Беззахисні клітини стають сухими, лущаться, шкіра втрачає еластичність. Суха шкіра є досить чутливою, реагує на певні засоби, і як ми уже зазначали, на холод та ультрафіолетове випромінювання. Щоб відновити водний баланс сухої шкіри, надати їй додаткового захисту, потрібно правильно доглядати.

Сухій шкірі необхідний дбайливий догляд: вона дуже ніжна, її легко пошкодити. Тому не варто необдумано експериментувати з препаратами і перевантажувати її засобами догляду.

Денний та вечірній догляд за сухою шкірою

В першу чергу вечером потрібно будь-який тип шкіри очистити від косметики та бруду, який за день назбирався. Робити це потрібно відповідним молочком, не милом, а потім просто сполоснути обличчя ледь теплою водою. Не можна мити в гарячій воді чи надто холодній обличчя. Перед сном нанесіть нічний крем, що містить жири і зволожуючі речовини.

Якщо шкіра дуже стягнута, замість нічного крему можна іноді застосувати лікувальні засоби (креми, лосьйони), які містять пантенол.

Ранковий догляд: промийте обличчя теплою водою, можна використовувати зволожуючий гель для умивання. Обов’язково потрібно нанести денний крем для сухого типу шкіри. Крем повинен бути легкий по консистенції, містити живильні масла і зволожуючі речовини. Влітку крем потрібно підібрати з захистом від ультрафіолетових променів.

Що не рекомендовано для сухого типу шкіри?

  1. Шкідливий вплив на захисний шар шкіри має хлорована вода. Перед походом, наприклад, у басейн, нанесіть захисний жирний крем на шкіру обличчя, а після водних процедур, зробіть зволожуючу чи живильну маску.
  2. Скраби, які видаляють загрубілі частинки краще не застосовувати при сухій шкірі, так як можна її пошкодити і подразнити.
  3. Засоби по догляду за шкірою не повинні містити спирту, який пересушує шкіру
  4. Уникайте зневоднення організму, пийте багато простої води, яка є запорукою молодості і здоров’я.
  5. Засмагайте правильно, задумайтесь над доцільністю соляріїв. Ультрафіолетові зменшують запас вологи в шкірі.
  6. Сухість повітря в кімнаті відображається на стані волосся, шкіри. Суха шкіра стане ще сухішою. Намагайтеся підтримувати вологість повітря в нормі за допомогою спеціальних зволожувачів, кімнатних рослин, або інших методів зволоження.

Догляд за сухим типом шкіри

Важливу роль в догляді за шкірою грає правильний вибір косметичного засобу. Сучасні препарати зберігають ефект протягом 12 годин, а при регулярному застосуванні – довгострокової дії. Якщо Ви нанесли зволожуючий крем і через дві-три години шкіра знову вимагає зволоження, значить цей крем не для вас. Можливо, в ньому бракує жирових компонентів.

Шкіру можна зволожити і в домашніх умовах народними масками та лосьйонами.

  1. Серед них популярною є маска з вівсянки. Кілька рецептів її наведено у цій статті.
  2. Простою і доступною всім є желатинова маска. Желатин – це природний колаген, а сухій шкірі його бракує.
  3. Оливкова олія, сік алое та мед у рівних пропорціях утворюють чудодійний ефект. Наносити суміш цих трьох продуктів можна кожного вечора на 15 хв, після чого змити теплою водою.
  4. Дуже добре зволожує шкіру кокосове масло. Його можна наносити перед сном для глибокого живлення та заспокоєння шкіри. Воно навіть допомагає під час вагітності справитися з сухістю шкіри на животі, попередити на ній появу розтяжок.
Оцініть статтю