Основні причини, що призводять до сивини волосся

Основні причини, що призводять до сивини волосся Краса

Поява сивих волосків у багатьох викликає неприємні відчуття, асоціації зі старінням. Сиве волосся – це не тільки проблема старшого покоління, а молодого. Проте ніхто не хоче у 20 років фарбувати волосся через сивину. Для того, щоб попередити посивіння волосся у молодому віці, потрібно знати причини, які призводять до таких неповоротних змін.

Причини появи сивого волосся

Всім відомо, що причиною появи сивого волосся є зменшення в організмі пігменту меланіну, який відповідає за колір волосся. При малому вмісті меланіну в організмі колір волосся світлий, а при високому – темний. У сивому волоссі пігмент відсутній. Зниження пігменту в організмі людини безпосередньо пов’язане з віковими змінами в організмі, проте є й інші фактори цього явища.

Один з них – спадковість. Якщо Ваші батьки, дідусь чи бабуся посивіли швидко у молодому віці, то є ймовірність того, що в тому ж самому віці Ваше волосся почне сивіти.

Ще одним фактором, який призводить до сивини, є стреси та порушення роботи нервової системи. Дуже часто і різко у людини може посивіти волосся від пережитого горя чи стресу.

Проблеми у роботі ендокринної системи  відбивається по-різному, і може також призвести до зміни кольору волосся на сивий.

Дуже часто сивина появляється через неправильне харчування, зокрема через дефіцит вітамінів та мікроелементів: кальцію, міді, вітамінів групи В.

Дослідити причину появи ранньої сивини зможе лікар-трихолог.

Як попередити появу сивини у молодому віці?

Якщо ж Ви помітили на голові сиве волосся, то приховати його можна фарбуванням волосся, а висмикування окремих сивих волосків ситуації не змінить. Єдине – уникайте нервових перенавантажень, стресових ситуацій, а якщо вони виникають, підходьте до вирішення проблем з розумом і виважено, не тримайте в собі негатив. Також регулярно потрібно перевіряти свою щитовидну залозу, яка може бути причиною багатьох захворювань.

Не забувайте також правильно доглядати за волоссям та шкірою голови, укріпляти корені волосся. Це можна робити за допомогою масок, а також за допомого полоскання волосся у відварах цілющих трав: лопуха, кропиви, шишок хмелю. У сучасних косметологічних клініках роблять процедуру мезотерапію – у шкіру роблять багато мікроін’єкцій з вітамінами та іншими речовинами, які живлять її, сповільнюють старіння і появу сивого волосся.

Оцініть статтю