Миття волосся: 7 помилок

Миття волосся Краса

Розглянемо стандартні помилки, які часто допускають люди під час миття свого волосся. Зовнішній вигляд зачіски залежить від того, як саме ви миєте волосся. Надлишок шкірного сала, надмірна сухість або відсутність об’єму – далеко не завжди є наслідком неправильно підібраного шампуню.

Забагато піни

Лікарі-трихологи довели, що забагато піни робить волосся жорстким, може його висушити. Надлишок пінистих речовин небажаний для кучерявого та фарбованого волосся, бо воно схильне до зневоднення. Шампунь треба не наносити на волосся, а спочатку спінити з водою у руках чи у чашці. Тоді засіб не буде подразнювати шкіру.

Гаряча вода

Багато людей вважають, що дуже гаряча вода краще вимиває жир і бруд. З одного боку, це так, але вона викликає втрату блиску та зневоднення.

Тепла вода (майже як температура тіла), навпаки, допомагає підтримувати вологість шкіри голови на необхідному рівні. Крім того, вона сприяє кращому засвоєнню зволожувальних компонентів кондиціонера для волосся.

Один тип шампуню

Використання одного шампуню протягом року може не принести очікуваної користі, оскільки волосяні фолікули звикають і реагують щораз менше на активні речовини, що містить шампунь.

Змінювати шампунь слід раз на два місяці. Крім звикання є ще одна, більш серйозна загроза – корінці волосся можуть накопичувати шкідливі хімікати шампуню: пероксидів, силікону.

Нанесення в одній зоні

Дослідники з’ясували, що люди, як правило, наносять мийний засіб в одній і тій же зоні волосистої частини голови – тімені. Спробуйте чергувати області, які змочуються шампунем. До речі, перед початком миття волосся обов’язково ретельно розчешіть його, щоб видалити з нього частину бруду. Крім того, попередньо розчесане волосся буде менше сплутуватися при митті.

Надмірне тертя

Шкіра голови дуже чутлива, а надмірне тертя під час миття може призвести до пошкодження капілярної сітки в епідермісі (верхньому шарі шкіри). Крім того, волосся від цього стає ламким. Коли ви масажуєте шкіру голови при митті, то зменшіть натиск і робіть легкі кругові рухи. Не дряпайте шкіру нігтями, а ніжно масажуйте кінчиками пальців.

Багаторазове намилення

Повторювати намилювання і змивання кілька разів поспіль – недоречно. Якщо ви використали забагато шампуню, то є ризик порушення кислотно-лужного балансу шкіри голови. Це викликає сухість і лущення шкіри голови, загрожує свербінням та іншими проблемами, пов’язаними з надмірним зневодненням. Краще наносити піну не більше, ніж двічі. Останній раз потрібно споліскувати до тих пір, поки волосини не будуть трохи поскрипувати під пальцями.

Щоденне миття

Косметичні інгредієнти не завжди позитивно впливають на природний баланс кислотності шкіри. Вона зневоднюється і стає менш захищеною від агресивних впливів забрудненого повітря. Коли ж волосся миють щодня, то природний жир, що виконує захисну роль, вимивається, а сальні залози стають надмірно активними. Тоді волосся ще швидше жирніша і виглядає неохайним.

Оцініть статтю