Міфи і факти про веснянки

Міфи і факти про веснянки Краса

Позбавлятися від веснянок чи ні – рішення індивідуальне. Веснянки абсолютно безпечні для здоров’я шкіри, і, поки одні вважають веснянки недоліком зовнішності, інші запевняють, що розсип веснянок додає зовнішності певної пікантності. Володарі веснянкуватої шкіри часто стикаються з найрізноманітнішими хибними уявленнями. Наприклад, вважається, що веснянки з’являються тільки у рудоволосих або тільки у молодих.

Веснянки – не ознака раку шкіри

Один із найпоширеніших міфів про веснянки – це те, що веснянки є ознакою раку шкіри. Зрозуміло, наявність пігментованих ділянок шкіри ще не свідчить про ракове захворювання.

Проте, якщо пігментація посилюється або веснянки змінюють розмір чи форму, найкраще звернутися до лікаря – зміни в природному механізмі оновлення шкіри можуть свідчити про початок патології.

Читайте також: Маски та засоби для обличчя проти зморщок в домашніх умовах

Найбільше до появи веснянок схильні власники світлої шкіри – вони ж набагато частіше страждають від руйнівного впливу на шкіру ультрафіолету, що сприяє утворенню ракових захворювань. Хоча веснянки – в жодному разі не ознака раку шкіри, власники веснянок входять до групи ризику і мають більше дбати про захист шкіри від ультрафіолету (зокрема, постійно користуватися сонцезахисною косметикою).

Веснянки та вік

Веснянки можуть з’явитися і в літніх людей унаслідок впливу на шкіру сонячних променів, однак поява такої пігментації – не ознака старіння шкіри. Як і вікова пігментація, веснянки найчастіше з’являються на шкірі обличчя, рук, передпліч.

Руде волосся і веснянки

Рудоволосі люди – далеко не єдині володарі веснянок, і, крім того, далеко не всі власники рудого волосся страждають від появи веснянок.

Зв’язок між рудим кольором волосся і появою веснянок пояснюється рецесивним геном MC1R. Веснянки можуть з’явитися у людей із найрізноманітнішим кольором волосся і шкіри, хоча найбільше до появи веснянок схильні власники світлої шкіри.

Як позбутися веснянок

Для позбавлення від веснянок – остаточного або тимчасово – існує кілька варіантів. Серед них – освітлювальна косметика, що робить пігментацію менш помітною на тлі природного тону шкіри, а також різноманітні косметичні процедури, від хімічного пілінгу до кріотерапії. Перш, ніж обирати спосіб позбавлення від веснянок, найкраще проконсультуватися з дерматологом.

Оцініть статтю