Методи ефективного планування сімейного бюджету

Планування сімейного бюджету Корисні поради

Сімейний бюджет зараз формується зовсім інакше, ніж було це при радянській зрівнялівці. Дохід самої звичайної людини в цей час не обмежується вислугою років або ж ставкою — заробіток залежить від того, наскільки працівник ефективний.

Тому для зростання сімейного добробуту першорядне значення мають: хороша фізична форма, додаткові навички та освіту. Додатковими ж ресурсами для фінансової стабільності та достатку є економія і розумні витрати.

Необхідно вкладати в себе.

Потрібно вкладати гроші у свій розвиток. Можна накопичити гроші на цікавий семінар, курси підвищення кваліфікації або ж просто вивчити англійську мову.Адже володіння англійською мовою є нині двигуном кар’єри. Так, 25%оголошень категорії «потрібні», згідно зі статистикою, роботодавці від кандидата вимагають знання англійської мови, в ідеалі ж — бізнес англійський.Щоб заощадити кошти та час, можна скористатися дистанційною освітою.

Не варто економити на здоров’ї.

Наприклад, ви постійно приймаєте імпортні ліки, які допомагають, значить не варто замінювати ці ліки українським або російським аналогом. Потім це може дуже дорого обійтися. Необхідно обов’язково піклуватися про себе, застосовуючи перевірені способи підвищення імунітету.

Потрібно обов’язково займатися спортом.

Якщо немає можливості, наприклад, ходити у фітнес-клуб то можна відвідувати спортзал, який більш демократичний, або ж купити записи занять і займатися вдома.

Ніщо так не шкодить, як відсутність саме якісного відпочинку. Тому потрібно їхати на відпочинок один, або краще два рази в рік. Більшість співвітчизників, через гадану дорожнечу, за кордон воліють не виїжджати. Хоча, це просте упередження. Зараз, завдяки Інтернету, забронювати готель можна онлайн, а котедж або квартиру — без посередників, безпосередньо, і це дуже вигідно. Або ж можна бронювати через спеціальні сайти, призначені для бронювання, що також є недорогим.

Варто заробляти більше.

Прагнення більше заробляти, а не економія, має бути основним принципом життя. Якщо, наприклад, у людини маленька зарплата, але він є відмінним фахівцем, не так давно перевиконала план, або ж отримали нові обов’язки, або ж перемогли у професійному конкурсі, то він сміливо може попросити підвищення зарплати.

Завжди потрібно шукати додаткові джерела доходу:продати непотрібні речі, спробувати заробити написанням статей в Інтернеті, розміщувати в фотобанках фото, брати участь в опитуваннях і т.п. Найважливіше – на місці не стояти, а шукати розв’язання найрізноманітніших проблем і рухатися вперед.

Витрати обов’язково повинні бути розумними.

Розумна витрата грошей — це все одно, що добування грошей ще. Відкласти на додаткові потреби кошти, що залишилися, а не тільки позбутися дефіциту бюджету, дозволяють ефективні витрати. Існує декілька головних принципів того, як правильно витрачати грошові кошти.

Не слід далеко взапас купувати речі та продукти. Необхідно купувати тільки те, що в короткостроковій перспективі наразі дійсно потрібно.

Необхідно покупки, особливо великі, планувати. Подарунки ж купувати можна заздалегідь.

Не варто піддаватися паніці, з приводу новин про майбутню інфляцію, браку продуктів або товарів. Такі масові психози тільки на спекулянтів працюють.

Потрібно намагатися одяг не купувати в сезон, а дочекатися розпродажів. Слід купувати якісне взуття та одяг. Не варто купувати нічого зайвого. Швидше за все, не потрібна та річ, яка протягом року не носилася. До того ж заощадити можна і на деяких предметах гардероба.

Якщо ж раптом несподівані гроші «звалилися», то варто витратити їх на виплату відсотків по кредиту, на віддачу боргів або ж інвестувати у свій бізнес або освіту. Адже найрозумнішими витратами є саме ті, які наближають до фінансової свободи.

Економія повинна бути розумною.

Економія повинна також бути доцільною. Адже, вирушаючи, наприклад, в далекий шлях за товаром дешевше, можна витратити на дорогу більше, ніж заощадити. До того ж за час цієї поїздки можна було б щось дуже корисне зробити. Необхідно дотримуватись певних правил, які дозволять економити розумно:

Не варто намагатися економити на лікуванні і їжі, адже здоров’я — дорожче.Але це не означає що слід витрачати останні гроші в дорогих ресторанах. Зате на ліках можна економити, купуючи їх через інтернет.

Потрібно здійснювати спільні покупки. Спільно з друзями та сусідами купуйте ліки, а також користуйтесь сервісами спільних покупок. Тоді товар обійдеться значно дешевше.

Спільно з друзями та близькими для накопичення знижок використовувати одну карту для знижок. Так, за досить короткий термін, можна накопичити максимальну знижку

Не варто соромитися купувати ті речі, які вже були у вжитку. Адже краще купити якісне, вживане, ніж нове, яке не кращої якості, з дешевої тканини.

Обов’язково потрібно відкладати гроші. У банк або ж в панчоху — хай кожен вирішує сам, але сума щомісячних накопичень, за порадами експертів, від заробітку складати повинна не менше 10%.

Оцініть статтю