Корисні властивості обліпихи, обліпихової олії та її застосування

Корисні властивості обліпихи Корисні поради

Маленькі жовто-помаранчеві ягоди, якими просто обліплене дерево – це всім відома обліпиха, назва якої говорить сама за себе про щедрий урожай. Проте не тільки своїм багатим урожаєм славиться обліпиха, але й корисними властивостями, цілющими я б сказала. Ще з дитинства пам’ятала це дерево і знала, що обліпихова олія – найкраще народне лікарство для загоєння ран.

В наш час ягоди обліпихи використовують не тільки для приготування олії, а й широко застосовують у косметології та кулінарії. А яким неповторним та корисним є обліпихове варення!

Корисні властивості ягід обліпихи

Слід спершу дізнатися, якими вітамінами та мікроелементами багата обліпиха. Оскільки всім відомі її властивості загоювати ранки, опіки, обмороження, відновлювати стан шкіри, омолоджувати її, то не важко здогадатися, що сприяє цьому вітамін А та Е, якого багато в цих ягодах. Містить обліпиха і багато аскорбінової кислоти, тобто вітаміну С, який зміцнює наш імунітет. Також присутні вітаміни групи В, К, Р, ненасичені жирні кислоти, а також мікроелементи, серед яких відомі нам: залізо, магній, сірка, бор, кремній.

Застосування ягід обліпихи та обліпихової олії

Завдяки такому вмісту вітамінів та корисних речовин, обліпиху використовують не тільки в лікувальних цілях для того, щоб загоювати різного роду ранки. Допомагає обліпихова олія боротися з подразненою слизовою носа, горла, коли ми відчуваємо так зване пиршіння і печіння в носоглотці. Потрібно кожного вечора закапувати ніс обліпиховою олією, і вона, стікаючи по задній стінці носоглотки, буде змащувати слизову, знімати почервоніння.

Використовують обліпихову олію для лікування гінекологічного захворювання – ерозії шийки матки. Завдяки регенеруючим та протизапальним властивостям, обліпихова олія відновлює епітелій слизової, знімає запальний процес.

Спеціальні свічки з обліпихи використовують для лікування такої делікатної проблеми як геморой. Підходять такі свічки під час вагітності, адже часто геморой виникає у період виношування дитини, а не всі лікарські препарати є показаними під час вагітності і в період грудного вигодовування.

Обліпихова олія стала широко використовуватися у косметології, а люди, у яких на подвір’ї росте обліпиха – можуть стати богинями краси. По-перше з обліпихової олії можна робити маски для волосся, щоб боротися з сухістю волосся, посіченими кінчиками і зміцнити волосяні цибулини.

По-друге, поєднавши обліпихову олію з соком алое та медом, наприклад, ми отримаємо шикарну натуральну масочку для шкіри обличчя. Такий догляд за обличчям дозволить зберегти молодість шкіри, позбутися прищиків, пігментних плям. Звісно, якщо немає алергії на якісь компоненти!

Окрім зовнішнього застосування, обліпиху ще й рекомендують їсти: з ягід готують компоти, варення, просто перетирають з цукром на зиму. Особливо в зимовий період, коли появляється дефіцит вітамінів, обліпиха зможе гарно поповнити запас поживних речовин. Також допомагає обліпиха нормалізувати тиск, корисна при гастриті, також є хорошим профілактичним засобом у боротьбі з простудними захворюваннями.

Оцініть статтю