Індивідуальне або групове вивчення іноземної мови: що вибрати?

вивчення іноземної мови Корисні поради

Вирішивши для себе, що знання іноземної мови в житті дуже знадобиться, кожна людина стикається з двома проблемами. Перша – яку мову вчити. Друга – яким способом. Перша проблема вирішується дуже швидко. А ось з рішенням другої проблеми можуть виникнути труднощі.

Визначальні фактори

Іноземну мову можна вивчати як індивідуально, так і в групі. Який спосіб буде найбільш ефективним? Щоб правильно вибрати метод навчання, потрібно відповісти на низку питань.

Для чого мені потрібна іноземна мова?

Якщо англійська необхідна для вступу до закордонного вузу, без граматики не обійтися. В такому випадку більший ефект буде від приватних уроків. Якщо ж, наприклад, знання іноземної потрібно для спілкування під час закордонних поїздок, то підійде будь-який метод. В тому числі, групові або індивідуальні online курси з англійської мови.

Скільки часу я можу приділити вивченню іноземної мови?

Якщо ви зайнята бізнес-леді, у якій кожна хвилина на рахунку, то для вас оптимальний варіант навчання – це заняття з репетитором. В цьому випадку вам буде легше вибрати час і перенести заняття в разі потреби.

Як мені комфортніше навчатися, в групі або індивідуально?

Кінцевий результат уроків буде залежати і від вашого психологічного комфорту. Одним людям зручно і затишно вчитися в колективі. Інші вважають за краще поглинати нову інформацію на самоті. Вони соромляться задавати питання, бояться зробити помилку, тому їм краще навчатися з репетитором окремо.

Скільки я можу витратити на вивчення іноземної мови?

Для багатьох людей грошове питання є визначальним. Заняття наодинці з викладачем стоять дорожче, ніж навчання в групах. Але! Якщо Вам некомфортно в масі людей, то витрачені на уроки кошти стануть викинутими на вітер. Тому зважуйте всі «за» і «проти».

Деякі люди чергують методи навчання. Починають знайомство з іноземною мовою індивідуально, засвоюють мінімальний набір слів, ази граматики і переходять для закріплення і відточування мовних навичок у групу.

Порівняльна характеристика індивідуальних і групових занять

У кожного методу є свої плюси і мінуси. Проаналізувавши їх, ви зможете зробити правильний вибір.

Вивчення іноземної мови з репетитором

Вивчення іноземної мови з репетитором

Плюси:

 • Індивідуальний підхід (можливість вибору власної програми і навчальних матеріалів; викладач працює тільки з вами, а тому враховує саме ваші здібності).
 • Вся увага викладача – одному учневі.
 • Є можливість скласти індивідуальний, зручний для вас графік.
 • Індивідуальні заняття – це постійний контроль з боку викладача. Навіть якщо дуже не хочеться виконувати домашні завдання, робити їх доведеться. Обов’язково перевірять.

Мінуси:

 • Спілкування тільки з викладачем може згодом ускладнити спілкування з іншими носіями мови.
 • Немає здорового суперництва, немає можливості порівняти свої успіхи з успіхами оточуючих і об’єктивно оцінити свої знання.
 • Спілкування з викладачем «тет-а-тет» коштує дорожче.

Вивчення іноземної мови в групі

Вивчення іноземної мови в групі

Плюси:

 • Розвиваються і удосконалюються розмовні навички, формується вміння сприймати мову на слух (одні і ті ж слова і фрази вимовляються різними людьми).
 • Вчитися в групі завжди веселіше, оскільки там частіше використовуються активні методи.
 • Групове навчання коштує дешевше.

Мінуси:

 • У викладача немає можливості приділити достатньо уваги кожному учневі, побачити прогалини в його знаннях і ліквідувати їх (якщо вся група зрозуміла матеріал, а ви – ні, пояснювати знову репетитор не стане).
 • Кожен учень засвоює матеріал по-своєму. Хтось запам’ятовує швидше, хтось – повільніше. Хтось потребує детальної наочності, а комусь достатньо і схематичного зображення. Різнорідність груп – це певна складність як для учнів, так і для викладачів.
 • Підлаштувати графік занять «під себе» не вийде.
 • Групові уроки розхолоджують ледачих учнів. Вони можуть не зробити якесь завдання, понадіявшись на те, що до них не дійде черга, не вистачить часу і т.і.
 • Слід зазначити, що недоліки групових занять відносні. Групою називають і три людини, а це невелика кількість учнів. В цьому випадку репетитор в змозі приділити належну увагу кожному.

Якщо у вас залишаються сумніви з приводу вибору методу навчання, спробуйте обидва варіанти. Так ви зможете визначити, де буде комфортніше навчатися. До того ж, пробні уроки часто пропонуються безкоштовно.

Оцініть статтю