Догляд за прикрасами та біжутерією

Догляд за прикрасами та біжутерією Корисні поради

У шкатулках сучасних жінок знайдеться чимало різноманітних ювелірних виробів і біжутерних прикрас. Щоб вони виглядали як нові, і не втрачали свого вигляду,час від часу їх потрібно чистити, знати як правильно зберігати.

Золото хоч і відноситься до благородних металів, проте з часом втрачає свій блиск, утворюються маленькі подряпини. Щоб надати золотим виробам яскравого блиску і очистити від забруднень, не обов’язково звертатись до ювелірів, це можна зробити в домашніх умовах, обравши для себе один з нижче наведених методів:

  • Очистити золоті прикраси з жовтого золота можна, замочивши їх на годину у гарячу воду з краплею будь-якого миючого засобу для посуду. Після замочення вироби слід протерти сухою ганчіркою. Такий спосіб чищення ідеально підходить для ланцюжків, браслетів та виробів, які не містять дорогоцінних каменів та перлин.
  • Ювелірні прикраси із золота можна замочити на кілька годин у відварі картоплі. Бажано, щоб він був без солі. Такий метод підходить і для чищення срібла.
  • Щоб зняти бруд із виробів з дорогоцінними каменями та перлами, слід змочити ватний диск у одеколон або спирт і протерти прикраси.
  • Можна замочити золоті прикраси у воді з нашатирним спиртом, і потім витерти насухо ганчіркою. Цей метод чищення підходить для виробів з діамантами, які тускніють з часом і не виблискують на світлі, так як мають блистіти.

Ювелірні прикраси із позолотою можна протирати спиртом, пивом, або сирим яєчним жовтком. Позолота з часом має властивість стиратися, тому за такими виробами слід особливо дивитися.

Красиві ювелірні прикраси із білого золота та платини, які переважно інкрустовані дорогоцінним камінням. Біле золото є фактично сплавом кількох металів: міді, золота, нікелю та паладія, тому з часом воно має властивість окислюватись. Його слід замочувати у розчині нашатирного спирту змішаного з водою у рівних пропорціях, після чого змити водою і витерти серветкою. Окрім того біле золото покрите родієм, тому не можна такі вироби чистити губками, щітками та слід берегти від подряпин.

Срібло дуже добре чиститься зубним порошком. Для чищення можна взяти або непотрібну зубну щітку, або ж ганчіркою полірувати. Окрім зубного порошку, використовують лимонний сік. Потрібно клаптик тканини змочити у лимонному соці і потім протерти прикраси зі срібла. Лимонний сік зніме чорне окислення з металу і надасть сяючого блиску.

Вироби з дорогоцінного каміння просто потрібно промити у мильному розчині порошку для прання, після чого сполоснути у дистильованій воді і витерти насухо.

Щоб всі прикраси довго зберігали свій блиск, їх потрібно:

  • Знімайте персні перед миттям посуду, чи будь-якою іншою роботою. Так Ви менше піддаватимете їх подряпинам та окисленню.
  • Вироби зі срібла та білого золота слід зберігати в окремих герметичних пакетиках, або ж обмотати тканиною окремо кожен виріб.
  • Оберігайте свої коштовні від різких перепадів температури

Окрім дорогих ювелірних виробів у кожної модниці знайдеться чимало оригінальної біжутерії біжутерії з не менш красивими, правда недорогоцінними камінчиками, перлинами та металами. Правильний догляд за ними забезпечить їх хороший вигляд і блиск на багато років, і заощадить Ваші гроші. В принципі в багатьох джерелах інформації Ви можете знайти фактично ті ж самі поради щодо чищення біжутерії, які використовуються для чищення прикрас із дорогоцінних металів, та це не правильно. Вироби з неблагородних металів піддаються швидко окисленню, подряпинам і дуже швидко втратять свій вигляд, якщо їх ще протирати спиртом, чистити зубним порошком і замочувати у мильних розчинах. Це протипоказано! Найкраще – покрити ще нові прикраси прозорим лаком для нігтів, який створить захисну плівку, фіксуватиме стрази та каміння, і придаватиме яскравості. Раз на рік бажано повторно покривати лаком біжутерію і тоді вона набуватиме свіжого блиску і яскравості!

Оцініть статтю