Чим жінка відрізняється від чоловіка: співчуття, гумор, агресія

Чим жінка відрізняється від чоловіка Психологія та відносини

1. Агресія

Відомо, що жінки більш емоційні, і всі їхні почуття — позитивні та негативні — яскравіше написані на обличчі. Але найбільш цікаві і показові, за словами еволюційного біолога Льюїса Уолперт з Університетського коледжу Лондона, відмінності в прояві агресії. Чоловік у гніві із задоволенням розповідає про свої фізичні переваги над противником (позначається багаторічний досвід полювання на дичину та участі в сутичках і війнах).

Розлючена жінка, навпаки, ніколи не порівнює себе з об’єктом гніву, вона, швидше, просто розповідає йому про його недоліки і свої переживання. Але: жінки з вродженою гіперплазією кори надниркових залоз, яка супроводжується надмірним виробленням тестостерону (чоловічого гормону!), Зляться майже по-чоловічому і нерідко розпускають руки.

2. Співчуття

Якщо в пристойній компанії тебе запитають, в чому корінна відмінність підлог, сміливо відповідай: жінки вміють співчувати. Розпізнати невербальні емоційні сигнали, розділити з людиною його переживання, проявити участь — в цих справах ми їм не рівня. Професор еволюційної психопатології Кембриджського університету Саймон Барон-Коен не так давно висунув теорію, що жіночий мозок спочатку запрограмований на співчуття, чоловічий — на систематизацію фактів (виражається це в серйозному відмінності нейронних зв’язків в жіночому і чоловічому мозку). Знову-таки: хлопчики з нестачею тестостерону гірше справляються з логічними задачами; дівчатка з вродженою гіперплазією кори надниркових залоз вирішують такі завдання краще.

3. Сміх сміхом

Емоційні відмінності де тільки не проявляються. Наприклад, жінкам більш властива гидливість в сексі, а чоловіки частіше готові йти на ризик, про що б не йшлося. Навіть у сенсі гумору у нас не так вже й багато спільного. Як ввічливо пояснює професор психології Мерілендського університету (США) Роберт Провайн: «Жінки зазвичай голосніше і заливисто сміються (співчувають), чоловікам же краще вдається смішити (придумувати логічні і алогічні жарти)». Саме тому, коли ти темної ночі повертаєшся на таксі додому, а нечутливий водій включає «Юмор FM», де незграбно цвірінькає Олена Воробей, тобі зовсім не так смішно, як їй хотілося б. Тобі до остраху прикро, що навушники залишилися на роботі і не можна послухати улюблену музику.

Оцініть статтю