Чайний гриб — корисні властивості, догляд та можливі протипоказання.

Чайний гриб Корисні поради

Що таке чайний гриб? Це симбіоз дріжджів і оцтовокислих бактерій. Чайний — тому що чай використовується як живильне середовище для бактерій. Відбувається два хімічних процеса. Цукор бродить через дріжджі, утворюються спирт і вуглекислоти. Етиловий спирт окислюється бактеріями і утворюється оцтова кислота. Виходить чайний квас — кисло -солодка газована вода. Чайний гриб активно розростається і заповнює банку, в якому його вирощують.

Корисні властивості чайного гриба

Не одне вже тисячоліття люди використовують чайний гриб і це не просто так. У цього продукту така величезна кількість корисних властивостей, що не так-то просто всі їх перелічити. Все це завдяки унікальному хімічному складу, в який входять 9 різних кислот, спирт, вітаміни, безліч ферментів, пігментів і ліпідів, кофеїн, а також натуральний антибіотик — медузін. Чайний гриб має протизапальну і антибактеріальну дію, вирівнює тиск, відновлює мікрофлору кишечника. Допомагає в лікуванні наступних хвороб:

 • Грип, ангіна, тонзиліти, нежить, кашель та інші захворювання вухо — горло — ніс.
 • Порушення травлення, дисбактеріоз, гастрит, запор, різні хвороби ШКТ
 • Дизентерія
 • Хвороби очей
 • Алергія, лупа, грибок
 • Варикоз
 • Пошкодження шкірного покриву
 • Зубні болі
 • Головні болі
 • Неврологічні розлади, стрес
 • І багато іншого

Активно використовується в косметичних цілях, він покращує стан шкіри, лікує вугрі, почервоніння, різні висипання.

Крім усього цього корисного багажу він також володіє приємним освіжаючим смаком, який дає енергію і підвищує тонус.

Догляд та використання чайного гриба

Приготування чайного гриба або як його називають науковою мовою медузоміцет не така вже й складна справа. Треба лише взяти закваску, це такий млинець. Його кладемо в трилітрову банку. Заварюємо солодкий чай: літр води, п’ять столових ложок цукру, дві чайних ложок заварки. Заварювати його хвилин 15. Чай повинен охолонути і стати теплим, тоді заливаємо його в банку з закваскою. Шийку банки закладаємо марлею з гумкою, кришкою не закриваємо. Таким чином, гриб буде дихати, але бруд і комахи всередину не потраплять. Банку цю треба зберігати в теплому і темному місці. Готовий напій буде через 4-10 днів залежно від зовнішньої температури. Його можна злити, а закваску залити знову приготованим солодким чаєм. Перелитий готовий напій потримайте в щільно закритій банці день-два в прохолодному місці. Потім профільтруйте його через марлю. Тепер чайний гриб готовий і його можна використовувати за призначенням — пити. Зберігати його можна в холодильнику закритим кришкою досить довгий час.

Щоб чайний гриб був корисний і володів правильним хімічним складом за ним потрібно доглядати. Найбільш правильна температура для його розвитку 25 °С. Температура нижче 17°С скоріше всього погубить його. Також вкрай корисно щоб місце настоювання було темним, чистим, без різких запахів. Найкраща ємність — зі скла. Чайний гриб треба періодично мити чистою водою кожні 2-3 тижні. Не слід забувати міняти розчин у банці на новий, щоб він не застоявся.

Чайний гриб — протипоказання

Унікальність цього препарату, що у нього практично немає протипоказань. У нього практично тільки корисні властивості. Проте все ж є деякі обмеження, які слід знати.

По-перше, діабетикам все ж варто утриматися від вживання чайного гриба, иому, що він містить багато цукру.

По-друге, як в будь-якій справі, слід знати міру. Треба робити періодично перерви в прийомі на місяць. Не слід пити в день занадто багато чайного гриба — більше літра. Не варто пити занадто насичений настій.

По-третє, слід бути обережним хворим різними грибковими хворобами, тому що вони теж чутливі до цукру.

І завжди треба пам’ятати, що є вірогідність алергічної реакції на який-небудь компонент хімічного складу чайного гриба.

Оцініть статтю