7 способів почати цінувати себе

7 способів почати цінувати себе Психологія та відносини

“Ви можете шукати когось у цілому Всесвіті, хто заслуговує на вашу любов і ласку більше, ніж ви, і цієї людини ніде не знайти. Ви, як і будь-яка інша людина у Всесвіті, заслуговуєте своєї любові та прихильності”- Будда

Один з найбільших міфів, якими ми живимося, полягає в тому, що встановлення себе в якості пріоритету номер один є егоїстичним та грубим. Правда полягає в тому, що це найдорожче, що ми можемо зробити для себе та для інших. Наші близькі виграють, коли ми знаходимося в хорошому настрої та у нас є вся наша енергія в будь-який момент. Люди отримують користь, коли ми цілі, а життя відкривається, коли ми процвітаємо. Проте, ми настільки схильні вірити, що все розвалиться, і неетично ставити людину, яка живе у вашому серці, тілі та розумі на перше місце.

Пам’ятаю, перед тим, як познайомитися з чоловіком, я почала відходити від якихось токсичних стосунків у своєму житті. Я дозволяю себе експлуатувати; дозвольте мені сприймати це як належне. Вони вимагали так багато, але дали так мало. Мій час, мої фінанси, моє щире серце, “Я буду розтягуватися, поки не зламаюсь, поки ви не відчуєте дискомфорту.”

Коли мої пріоритети змінилися, і я почала більше любити себе. Мало того, що це було дивовижно, але я повинна була відчути цю любов в мені, перш ніж я змогла передати її комусь іншому. Моє щойно знайдене щастя було мало бажаним. І замість того, щоб намагатися виправити ці стосунки, я виступила з мантрами “Я любляча та гідна”. Я зосередилася на процвітаючих стосунках і відпустила задушливі.

Пріоритетність дозволяє вам стати краще не тільки для себе, але і для тих відносин, які ви накреслили на своєму шляху. Рішення, які ми приймаємо з більш люблячого простору, набагато корисніші, ніж ті, які ми приймаємо з місця вини, нестачі та надмірного використання.

Нижче наведено сім способів почати цінувати себе та зробити себе важливою людиною у своєму житті. Крім того, все починається з вас.

1. Перестаньте порівнювати себе

Порівнювати себе з іншими – це програшний бій. Ми не тільки шукаємо речі, яких нам не вистачає, ми також відчуваємо нестачу. Якщо ви не були в їхньому взутті, а дивилися на життя так, як вони це робили, і проходили через їх переживання, ви порівнюєте себе з інформацією, яка жодним чином не може бути точною. Коли ви порівнюєте, ви переносите свою увагу на цю людину, але ваша сила полягає в речах, які можуть вплинути на ваше життя. Ви унікальні, а отже в світі немає нікого, хто схожий на вас.

Почніть зосереджувати свою увагу на речах, які йдуть правильно у вашому житті, і зверніть увагу на людину, яка дивиться в дзеркало. У неї є свої унікальні атрибути. Відпустіть внутрішнього перфекціоніста і почніть цінувати вашу посмішку, ваші таланти і те, що ви можете запропонувати. Почати бачити свою цінність – це найшвидший спосіб зосередитись на потрібному місці.

2. Не погоджуйтеся

Деякі люди залишаються на роботі, яка їм не подобається, лише заради зарплати. Інші погоджуються з відносинами, які більше не змушують їх серця битися. Деякі з нас залишаються з друзями, які виснажують, через те що прагнуть будь-якої компанії. Незалежно з чим ви погоджуєтеся, це не варто витрат. Ви заслуговуєте душевного спокою і бути надмірно щасливими.

Якщо ви постійно говорите собі: «Має бути щось краще, ніж це», вас, ймовірно, щось не влаштовує. Не погоджуйтеся на менше. Прагніть відшукати кращого.

3. Почніть цінувати

Цінуйте ліжко, в якому ви спите. Цінуйте свого значущого товариша. Цінуйте одяг, який ви носите, авто, їжу. Але не забувайте цінувати й те, що ви приносите у світ. Почніть бачити радість, яку ви приносите іншим. Подумайте про наслідки цієї радості та її пульсуючі ефекти. Те, що ви не усвідомлюєте, не означає, що вони не розширилися далі, ніж ви можете собі уявити.

Чим більше ви цінуєте, тим більше добра виллється у ваше життя.

4. Підтримуйте здорові стосунки

Відпустіть або принаймні віддаліться від усього, що змушує вас почуватися не дуже добре. Знайдіть себе у присутності людей, які приносять щось важливе у ваше життя. Зробіть так, щоб принаймні двоє людей плекали ваш дух, заохочували ваші мрії та приймали вас такими, якими ви є. Без змін. Вирощування міцних, плекаючих зв’язків спонукає нас пам’ятати, що ми не самотні, і тримає наші серця відкритими.

5. Навчіться говорити Ні

Поки ми тут, щоб допомагати один одному, будуть часи, коли у нас з’явиться спокуса робити щось за рахунок нашого власного благополуччя. Іноді, коли ми даємо більше, ніж можемо, ми не дозволяємо іншій людині вчитися на власному досвіді. Постійне виконання справ через нещирі зобов’язання може призвести до образи. Натомість шануйте себе, роблячи те, що вам здається правильним.

“Ні” може бути визвольним, тому що, коли ми кажемо “Ні” іншим, ми говоримо “Так” собі і ми згодні з нашими цінностями. Дозволяйте собі частіше говорити ні. Ця практика покращить вашу самооцінку та створить простір, в якому люди зможуть вас більше цінувати та поважати.

6. Встановіть здорові межі

Наявність чітких меж життєво важлива для встановлення взаємо ввічливих відносин. Хочете вірте, хочете ні, але встановлення «меж» насправді створює свободу, тому що, коли наші бажання чітко визначені, немає необхідності будувати стіни. Межі відображають нашу самооцінку та наші цінності. Здорова самоповага навчить інших, як поводитися з вами.

А коли випадкова людина намагається відштовхнутися від ваших ліній, просто міцно тримайте ноги на землі.

7. Слідуйте за своїм серцем

У всіх нас є щось, що змушує нас оживати та надає життю сенс. Не забувайте слухати ту частину себе, яка рухає вашим блаженством, і усвідомлювати свої кумирні бажання і ті дрібниці, які відволікають вас. Зосередьтеся на своїй цілі, оскільки мрії насправді ніколи не згасають. Вони просто відкладаються.

Наші пристрасті можуть бути такими ж маленькими чи великими, і ми можемо мати одну чи безліч з них. Прислухайтеся до речей, які цокають в двері вашого серця і знайдіть спосіб, щоб зробити одну річ, в той час, якщо ви можете. Ви можете спонукати себе зробити все це і знайти життєвий спосіб для вашої підтримки, доки ви це робите.

Все в нашому житті починається з нас і відбивається на наших відносинах. Тому має сенс віддавати собі стільки любові, турботи і радості, скільки ви б шукали в інших або інші шукали б в вас. Живучи найкращим життям, ми можемо дати волю цій любові, красі і доброті.

Оцініть статтю