5 секретів успішної співбесіди!

5 секретів успішної співбесіди! Корисні поради

Кожен з нас стикався з такою ситуацією, коли необхідно змінити або знайти роботу. Як правило, одним з головних етапів у цій справі є співбесіда. Будь-яка з них — це унікальна можливість не тільки отримати вакансію, а й перевірити свої здібності. Однак для багатьох — це так само причина масового поїдання валер’янки, кома в горлі і взагалі втрата дару мови. Як цього уникнути?

Готуйтеся

Запам’ятай, не буває успішної співбесіди без підготовки! Як говорила Коко Шанель, перше враження не можна зробити двічі. Мова йде про те, що тільки на тобі лежить відповідальність за той образ, в якому ти станеш перед своїм співрозмовником.

Вибери презентабельний або полустрогий варіант одягу. Чоловікам краще бути гладко поголеними, або, хто носить бороди, доглянутими в цій галузі. Жінкам підійдуть зібране волосся і легкий макіяж. Так само знайди інформацію про компанію, сходіть заздалегідь на місце проведення зустрічі (щоб емоційно звикнути), продумай свою само-презентацію.

Розтопи лід

Почни з розмови ні про що. Спортивні досягнення, погода, вид з вікна офісу, все що завгодно, крім політики. Це дозволить тобі налаштуватися на одну хвилю зі співрозмовником, зняти твоє напруга, озирнутися і зібратися силами. Досить часто на цьому етапі, можна дізнатися якась схожість смаків чи інтересів зі співрозмовником, тим самим трохи ближче розташувати його до себе.

Створюй діалог

Багато кандидатів починають розповідь про себе в стилі монологу. Володіючи всіма необхідними якостями для даної роботи, ти можеш провалити співбесіду, тому, що твій співрозмовник просто не почув від тебе те, що він хотів дізнатися.

Підлаштуйся

Співбесіда — це свого роду «примірка» тебе на компанію, аналіз того наскільки ти «своя» людина. Завдяки тому, що ти на початковому етапі більше слухаєш, чим говориш, то у тебе з’явиться якесь бачення, образ того, хто з тобою спілкується. Які у співрозмовника цінності по відношенню до компанії, який тембр голосу, яка мова (наявність або відсутність сленгу), все це ти зможеш використовувати для налагодження довірчих відносин.

Ставити правильні питання

На кожній співбесіді, кандидату надають можливість поставити запитання. Це такий завуальований метод перевірки, на якомусь моральному рівні. Питай про стратегію компанії, про шляхи реалізації досягнення цілей, про твою роль і очікуваному вкладі в цінності компанії.

Є ще одна рекомендація. Перш ніж тобі випаде нагода пройти найважливішу для тебе співбесіду, краще бути досвідченим «переговірником». Пройди декілька проміжних, маловажливих зустрічей з кандидатами, щоб виробити в собі впевненість і спокій.

Оцініть статтю