5 ознак того, що емоційне здоров’я людини потребує лікування

Емоційне здоров'я людини Психологія та відносини

Усі ми часом стикаємось із труднощами. Коли ці труднощі перетворюються на нескінченну чорну смугу, слід звернути увагу на своє емоційне здоров’я. Якщо Ви постійно перебуваєте у стані хронічного дисбалансу та дисгармонії, треба негайно зайнятися лікуванням.

Поганий настрій

Ви прокидаєтеся з поганим настроєм, різко впадаєте в нього протягом дня без будь-якої причини. Поступово народжується негативне ставлення та роздратування до всього навколишнього. Контакти з людьми стають більш конфліктними та формальними.

Рутина та одноманітність

Ваше життя перетворилося на рутину, і Ви нічого не робите, щоб вийти з неї. Вас нічого не цікавить, Ви байдужі до всього нового, щобільше, зміни лякають і викликають на сполох.

Відчуження та відстороненість

Весь вільний час проходить на самоті у темній кімнаті перед телевізором. Немає бажання гуляти, спілкуватися з іншими людьми, прибирати та готувати собі їжу. Повна апатія та байдужість до себе самого.

Надмірна завантаженість

Ви поглинені в інтелектуальну діяльність, і у Вас абсолютно не вистачає часу на щось інше. Ви ховаєтеся за своєю роботою, і зариваєтесь у ній. Начебто, що тут поганого: кар’єрне зростання, нові знання… але всього має бути в міру, і людині просто необхідно відриватися, інакше все може призвести до морального виснаження.

Нестача креативності

Немає ні ідей, ні натхнення, ні мотивацій як у професійному, так і в особистому житті – Ви заблоковані. Відчуття безнадійності та повного розчарування.

Для того, щоб справитися з проблемою, необхідно її усвідомити та прийняти. З’ясувавши причину проблеми та змінивши ставлення до неї, Ви зможете контролювати її й не піддаватися її впливу.

Як вийти із депресивного стану?

  • Фізичні навантаження
  • Зміна оточення (роботи, місця проживання тощо)
  • Нові емоції (подорожі, нові заняття тощо)
  • Розслаблюючі процедури (масаж, сауна і т.п.)
  • Робота над своїм внутрішнім станом (медитація, візуалізація, афірмація)

Спочатку здається, що нічого не зміниться, але треба почати докладати зусиль. Намагайтеся щодня знаходити щось хороше в тому, що відбувається навколо.

У деяких випадках не обійтись без медичної допомоги. У цьому немає нічого ганебного. Наприкінці тунелю завжди є світло, його треба просто знайти.

Оцініть статтю