3 факти про жінок: як і про що вони розмовляють

3 факти про жінок Психологія та відносини

1. Звірі та сукні

Лінгвісти поставили експеримент: 25 студентам і 25 студенткам було запропоновано написати по 100 слів, не складаючи з них пропозицій. Час для виконання завдання було обмежено. У підсумку набралося 5000 слів, аналіз яких показав:

Чоловіча група в сумі написала більше різних слів; жіночі списки збігалися один з одним по багатьох позиціях.

У чоловічих списках частіше траплялися слова, пов’язані з тваринами; в жіночих — мають відношення до одягу, тканин, їжі і способам її приготування.

Жіночі списки, як правило, описували безпосереднє оточення, особисті почуття і емоції, психологічні стани. Чоловіки ж абстрагувалися, їх набори слів були відвернені від їх власної особистості, що не замикалися на внутрішньому світі.

У чоловічих наборах частіше сусідили слова, що римуються або співзвучні один з одним (написав «олень» — далі на автоматі пишеш «день», «пень» і «красотень»), тобто чоловіки надають більше значення звучанням слів, ніж жінки. Чи не тому великих поетів набагато більше, ніж поетес?

2. Ти кажеш — вона слухає

Підсумовуючи накопичений досвід, дослідники стверджують: стилі мовлення чоловіків і жінок насамперед відрізняються тим, якою мірою ті й інші враховують реакцію партнера на попереднє висловлювання. Суть в наступному. Під час розмови чоловік більшою мірою орієнтується на власні висловлювання, а жінка — на висловлювання того, з ким розмовляє.

На практиці це обертається тим, що якщо співрозмовник змінює тему і настрій розмови — жінка підлаштовується. Чоловік же сприймає таку ситуацію як збій і наполегливо продовжує говорити про те, про що і говорив. Лінгвісти описують цей феномен так: жінка орієнтована на тактику комунікативного співробітництва, чоловік — на тактику комунікативного суперництва.

3. Ні більше, ні менше

Всі розмови із серії «чоловік за день вимовляє 7000 слів, а жінка — 20 000» — чистої води спекуляція. Немає жодного серйозного дослідження, яке підтверджувало б цей факт. Зате повно досліджень, що доводять, що ми всі говоримо плюс-мінус однаково рясно (або бідно).

Різниця криється в іншому: де, з ким і як говорять чоловіки і жінки. Останні частіше відкривають рот вдома, з родиною, друзями, родичами і, якщо вже починають говорити, вимовляють за час однієї розмови більше слів. Чоловіки ж частіше спілкуються по роботі, з колегами, із знайомими, з друзями. Наша з тобою мета — обмін немає відчуттями, а інформацією, за день ми маємо більше діалогів, ніж дівчата, але всі вони коротші. А в підсумку виходить, що за добу усереднені представники обох статей вимовляють приблизно однакову кількість слів.

Оцініть статтю