10 цінних порад фотографам-початківцям

дівчина з фотокамерою Корисні поради

Ви щойно купили нову фотокамеру, але ще не знаєте, як поводитися з усіма цими незрозумілими та лякаючими позначками і настройками? Не хвилюйтеся! Фотографія – це корисне і цікаве хобі. Тому, чим більше ви станете розбиратися в своєму фотоапараті, тим професійнішими будуть ваші знімки.

Ми спеціально підготували 10 найважливіших порад фотографам-початківцям, які допоможуть новачкам швидко освоїтися в цікавому світі фотографії і підкажуть, чого не варто робити, а яких правил, навпаки, слід дотримуватися під час роботи з камерою.

5 порад, чого не потрібно робити фотографам-новачкам

1. Не торкайтеся лінзи

Якщо вам цікаво, чому ваші знімки виходять розмитими, уважно огляньте об’єктив свого фотоапарата. Швидше за все, ви виявите там пару своїх відбитків пальців. Не забувайте протирати об’єктив перед кожним використанням камери. Набір для чищення лінз, який продається в спеціалізованих магазинах, буде гарною інвестицією для фотографів усіх рівнів і кваліфікацій. Лінзи можуть бути дуже тонкими і дорогими, тому використання спеціальних засобів з догляду за ними допоможе вам уберегти свою камеру від поломок і пошкоджень.

2. Не забувайте про необхідні аксесуари

Ви ніколи не будете знати заздалегідь, в яких умовах вам доведеться фотографувати. Тому під час зйомки будьте готові до всього. Переконайтеся, що у вас є додаткові батареї, карти пам’яті, спалах, бленди, фільтри і т.д. Складіть список аксесуарів першої необхідності і завжди тримайте їх під рукою.

3. Не знімайте в автоматичному режимі

Найпоширеніша помилка всіх фотографів-початківців – це використання камери в автоматичному режимі. Звичайно, відмовитися від автоматичних налаштувань досить складно, адже вони допомагають легко почати роботу і ні про що не думати. Але не забувайте про те, що ви витратили чималі гроші на фотоапарат, щоб створювати чудові фотографії. Так чому б не дізнатися, як отримувати максимальну віддачу від витрачених коштів? Крім того, автоматичні настройки не завжди правильно працюють, особливо при поганому освітленні. В результаті у вас можуть виходити темні і змащені фотографії. Розберіться, як працює ручне регулювання камери, і самостійно налаштуйте її відповідно до умов, в яких ви перебуваєте.

4. Не сковуйте себе стилістичними рамками

Напевно ви вже знаєте про існування безлічі тенденцій і напрямків у фотографії. Але якщо ви зареєстровані в Instagram, Flickr або інших сервісах обміну зображеннями, то одного разу можете виявити, що ваші фотографії нічим не відрізняються від тисяч таких самих знімків. Спробуйте знайти свій власний стиль зйомки, не бійтеся пробувати різні напрямки і ракурси. Постарайтеся вирватися з сірої маси однотипних фотографів.

5. Не бійтеся редагувати фотографії

Одна з порад для фотографів-новачків звучить так – не покладайтеся лише на камеру! Не бійтеся редагувати фотографії. У будь-якій програмі для редагування знімків завжди можна зробити крок назад і скасувати ту дію, яка здалася вам помилково. До того ж за допомогою програмного забезпечення для редагування зображень ви зможете налаштувати контрастність, експозицію, насиченість кольорової палітри і т.д. Деякі програми мають досить тонкі і корисні настройки, тому, якщо вам не вдалося зробити якісний знімок, спробуйте його змінити і вдосконалити. Якщо ж ви зовсім не вмієте працювати з графічними редакторами, зверніться до професіоналів.

5 порад, що потрібно робити фотографам-початківцям

дівчина фотографує

1. Зустрічайтеся з іншими фотографами

Це один з кращих способів дізнатися нові прийоми і методи роботи фотографів. Приєднуйтеся до спеціалізованих груп в соціальних мережах, візьміть майстер клас у одного з місцевих професіоналів, заходьте на Instagram і знайомтеся з роботами інших майстрів. В Інтернеті можна задати безліч питань і на всі отримати відповіді. Зазвичай, досвідчені фотографи завжди раді навчити чогось новачків.

2. Експериментуйте

Багато починаючих фотохудожників ще не до кінця розуміють, що фотографія – це величезне поле для всіляких експериментів. Пограйте з настройками камери, зі стилями, з редагуванням, спробуйте, як знімають інші фотоапарати і як працюють нові аксесуари. Не бійтеся зіпсувати фотографію! І пам’ятайте, експерименти можуть привести вас до створення справжнього витвору мистецтва.

3. Запасіться усіма необхідними аксесуарами

Купуйте необхідне додаткове обладнання для свого фотоапарата. Вам знадобиться набір для чищення лінз, ремінь для зручності перенесення і сумка, яка буде відповідати вашому стилю. Крім цього, завжди носіть із собою декілька об’єктивів, спалахів і фільтрів… і навіть якесь освітлювальне обладнання. Так-так, а як інакше ви збираєтеся експериментувати?

4. Досліджуйте і дізнавайтеся

Підпишіться на поважний журнал для фотографів, дізнайтеся все про свою камеру та її функції, будьте в курсі всіх новітніх технологій, дотримуйтеся порад досвідчених фахівців в Twitter і Instagram. Чим більшою кількістю інформації ви будете володіти, тим більше функцій зможете спробувати і зрозуміти, як створювати чудові фотографії.

5. Діліться своїми роботами

Викладайте свої роботи в Інтернет на загальний огляд. Є дуже багато фотографів-любителів, яким подобається стежити за чужою творчістю. Діліться фотографіями з друзями або родиною. Можете приєднатися до групи місцевих фотохудожників і виставляти свої знімки в громадських місцях. Не ховайте відзняті матеріали в комп’ютері, відкрийтесь світу, і будьте готові до критики, яка не завжди приємна, але дуже корисна, особливо для фотографів-початківців.

Оцініть статтю