10 причин відсутності кар’єрного зростання

10 причин відсутності кар’єрного зростання Це цікаво

Нам усім доводиться докладати певних зусиль для досягнення якихось цілей. Причому, це стосується не тільки роботи. Погодьтеся, дуже прикро, коли довгі старання не приносять ніяких результатів. Якщо ви відчуваєте, що ваш кар’єрний ріст застопорився, прислухайтеся до цих порад, які допоможуть виявити причини його відсутності.

Що вам заважає просуватися кар’єрними сходами?

Ми попросили досвідчених бізнес-тренерів пояснити основні помилки в управлінні власною кар’єрою, а так само розповісти, як не зациклюватися на роботі, робити позитивне враження на керівництво і впевнено просуватися до бажаної посади. Отже, ось можливі 10 причин, які заважають вашій кар’єрі.

1. Ви безініціативні

Просування по кар’єрних сходах багато в чому залежить саме від вас. Якщо ви постійно чекаєте поради або допомоги від боса, відділу кадрів, наставника або спонсора, удача буде завжди десь поруч, але не з вами. Хоча всі ці люди і можуть вам допомогти, підказати, підштовхнути і дати якийсь напрямок руху, в кінцевому рахунку, все буде залежати тільки від ваших ініціатив, тому що всі важелі управління власною кар’єрою знаходяться в ваших руках.

2. Ви не готові вкладати в своє майбутнє

Чи є ви членом якоїсь професійної асоціації? Дуже важливо бути частиною тієї галузі, в якій ви працюєте. Для того щоб обрости потрібними зв’язками, які сприятимуть вашому кар’єрному росту, потрібно перебувати в якихось комітетах або радах, брати участь у всіляких заходах і т.п. Відвідуйте семінари, підвищуйте свій професійний рівень підготовки і будьте готові заплатити за додаткову освіту.

3. Ви не заводите корисних знайомств

Корисні знайомства є найбільш ефективним інструментом для управління своєю кар’єрою. На жаль, щоб обрости потрібними зв’язками, потрібен час, але багато дівчат, не розуміючи цього, довго чекають зручного моменту, щоб познайомитися з кимось або випадково перетнутися, не роблячи ніяких самостійних спроб для цього.

4. У вас немає бачення майбутнього

Без уявлення того, де і ким ви хочете бути, дуже важко зрозуміти, як цього досягти. Неможливо рухатися в невідомому напрямку без карти. Знайдіть час, щоб подумати про майбутнє і вирішити, ким ви хочете стати через 3-5 років і далі. Не бійтеся мріяти, максимально конкретизуйте свої бажання і записуйте їх в блокнот. Ці записи допоможуть вам в управлінні кар’єрою.

домашній офіс

5. У вас немає плану

Так само, як і для будь-якого бізнесу, для побудови кар’єри потрібен план. Цей план повинен включати ваші цілі, стратегії і тактики. Скільки грошей ви хочете заробити? До якого часу? Як найпростіше це зробити? Для того, щоб ваш стратегічний план заробив, його потрібно складати як мінімум на 3 роки вперед і тісно переплітати зі своїм баченням майбутнього.

6. Ви занадто зайняті роботою, щоб думати про кар’єру

Найчастіше цю помилку роблять жінки, думаючи, що чим краще вони будуть справлятися зі своїми обов’язками, тим швидше їх помітять. Таким чином, багато хто з нас вколює добу безперервно, марно сподіваючись на швидке підвищення. Безумовно, потрібно сумлінно виконувати свою роботу, але не варто забувати і про кар’єрні плани.

7. Вам не подобаються інтриги

Коли під одним дахом збираються кілька людей, які переслідують якісь свої цілі, це неминуче веде до інтриг і політиці, як би ви цього не хотіли. Працюючи в колективі важливо знати, з ким ви маєте справу кожного дня, і яку роль колеги грають у вашому замкнутому просторі. Це зовсім не означає, що вам потрібно підлабузнюватися або пліткувати на роботі. Просто проясніть для себе, у кого знаходиться реальна влада, і які у вас відносини з цими людьми або з їх наближеними. Завжди звертайте увагу на те, що відбувається навколо вас. А простіше кажучи – тримайте ніс за вітром!

8. Ви занадто горда, щоб просити про допомогу

Всі хочуть бути незалежними, але іноді неможливо досягти чогось значущого без допомоги інших людей. Неважливо хто це буде, тренер, духовний наставник, натхненник групи або спонсор – завжди є люди, які готові вам допомогти піднятися по кар’єрних сходах. Але вони повинні знати, чого саме ви хочете, і яка допомога від них вимагається. Тому забудьте на час про гордість і просто попросіть. Ви нічого не втратите, озвучивши своє прохання.

9. Ви самі не допомагаєте іншим

Працюючи серед людей і обростаючи потрібними знайомствами, потрібно періодично протягувати руку допомоги нужденним. Чи витрачаєте ви свій час на допомогу тим, хто теж прагне піднятися на сходинку вище або просто знаходиться в пошуках роботи? Не робіть вигляд, що дуже зайняті, щоб допомогти комусь. Завжди пам’ятайте про те, що ваша доброта повернеться до вас сторицею.

10. Ви боїтеся потерпіти невдачу

Іноді внутрішні страхи заважають виконанню наших бажань. Неважливо, чи відчуваєте ви страх невдачі, або успіх, до якого ви так довго прагнули, теж починає вас лякати. Якщо ви не можете впоратися зі своїм занепокоєнням, поговоріть з друзями, близькими людьми або зверніться до психолога, який підкаже, як контролювати свій стрес. Нам всім іноді буває страшно. Прислухайтеся до порад розумних людей, зберіть волю в кулак і продовжуйте рухатися до своєї мети.

Оцініть статтю